Koszykarze GKS-u Tychy wygrali pierwszy mecz półfinału paly-off z Astorią Bydgoszcz.

Astoria lepiej zaczęła mecz i po I kwarcie prowadziła z GKS-em 19:13, ale już w drugiej odsłonie roztrwoniła całą przewagę. Po zmianie stron spotkanie było wyrównane. Po 30 minutach gry mieliśmy remis 49:49. Ostatnia kwarta należała jednak do tyszan, którzy w końcówce odskoczyli i ostatecznie wygrali 71:61.

W rywalizacji do trzech zwycięstw jest 1:0 dla GKS Tychy. Obie drużyny zmierzą się w meczu numer dwa, który dzisiaj o godz. 20:00 zostanie rozegrany w Sisu Arenie. Dodajmy, że w drugiej półfinałowej parze Górnik Wałbrzych wygrał we własnej hali z SKS Fulimpex Starogard Gdański 97:76.

Astoria Bydgoszcz – GKS Tychy  61:71 (19:13, 10:18, 20:18, 12:22)

Astoria : Małgorzaciak 12, Kiwilsza 11, Zegzuła 7, Jeszke 7 (9 zb.), Kaszowski 4 oraz Walker 13, Stupnicki 6, Wińkowski 1, Śmigielski 0, Burczyk 0, Ulczyński 0, Pluta 0.

GKS Tychy : Kamiński 17, Szmit 14, Walski 6, Zmarlak 3 (8 zb.), Samiec 2 oraz Nowakowski 14, Koperski 12, Duda 2, Węgrowski 1.

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 1:0 dla GKS Tychy.