Tyscy Strażnicy Miejscy udaremnili kradzież akumulatorów.

 


Patrol Straży Miejskiej w Tychach podjął interwencję w opuszczonym budynku Carboautomatyki w Tychach udaremniając kradzież akumulatorów żelowych o znacznej wartości.

Zgłoszenie jakie przyjął dyżurny Straży Miejskiej 14 maja, wydawało się być jak najbardziej normalne. Zgłoszeń dotyczących nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów w naszej SM jest codziennie dużo. To w dalszym ciągu przeważająca ilość interwencji zgłaszanych przez mieszkańców. Tym razem niepokój mieszkańca wzbudził pozostawiony na opuszczonym parkingu Carboautomatyki samochód marki Kia. Dyżurny wysłał tam patrol interwencyjny.

Na miejscu okazało się, że w samochodzie i na parkingu nie ma nikogo. A że miejsce jest nie jest szczególnie uczęszczane to pozostawienie pojazdu w tym miejscu wzbudziło podejrzenia strażników. W tym czasie z opuszczonego budynku zaczęły dochodzić dziwne dźwięki. Strażnicy podejrzewając dewastację lub kradzież pozostawionych rzeczy zaczęli przeszukanie kondygnacji.

Tym razem podejrzenia okazały się zasadne. Na kolejnej kondygnacji strażnicy zauważyli dwóch mężczyzn, którzy wynosili duży akumulator żelowy. Po szybkim zatrzymaniu i rozpytaniu zatrzymanych okazało się, że są oni właścicielami pozostawionego na parkingu samochodu.

W samochodzie znajdowało się już kilka, wcześniej wyniesionych z budynku akumulatorów.

Na miejsce dyżurny SM wezwał patrol Policji , który przejął sprawców i poprowadzi dalsze czynności w sprawie kradzieży.


Źródło : https://strazmiejska.umtychy.pl/