Unia lepsza od GKS-u w drigim meczu półfinału.

W drugim meczu hokejowego półfinału Re-Plast Unia Oświęcim pokonała we własnej hali tyski GKS, wyrównując stan rywalizacji toczonej do czterech zwycięstw na 1:1.

Oświęcimianie od pierwszych minut atakowali bramkę trójkolorowych i jako pierwsi objęli prowadzenie. Podobnie jak wczoraj kluczowa okazała się druga tercja. Teraz rywalizacja przenosi się do Tychów, gdzie w czwartek i piątek tyszanie będą walczyć o kolejne zwycięstwa w półfinale.

Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Tychy 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

• 1:0 Mark Kaleinikovas – Krystian Dziubiński – Kamil Sadłocha (07:05)
  • 1:1 Filip Komorski (10:11)
  • 2:1 Mark Kaleinikovas – Kamil Sadłocha (22:15)
  • 3:1 Sebastian Kowalówka – Elliot Lorraine – Łukasz Krzemień (23:33)
  • 3:2 Christian Mroczkowski – Roman Rac – Pavel Padakin (32:30)
  • 4:2 Kamil Sadłocha (38:12)
  • 5:2 Ville Heikkinen – Roman Dyukov (59:51)

RE-PLAST UNIA : Lundin – Diukov, Jakobsons; Kalenikovas Dziubiński, Sadłocha – Valtola, Uimonen; Ahopelto, Trkulja, Heikkinen – Bezuszka, Ackered; S. Kowalówka, Krzemień, E. Lorraine – Noworyta; Prusak, Wanat, Sołtys.

GKS Tychy : Fučík (Lewartowski) – Jaśkiewicz, Bryk; Łyszczarczyk, Komorski, Jeziorski – Jaromersky, Ciura; Bukowski, Turkin, Korenchuk – Kaskinen, Pociecha; Padakin, Rac, Mroczkowski – Nilsson, Ubowski, Viitanen, Galant, Marzec.