Nietrzeźwy sprawca kolizji zatrzymany.

 


41-latek wsiadł za kierownicę osobówki, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo podczas cofania najechał na zaparkowany pojazd. Dzięki czujności i zgłoszeniu przypadkowego świadka policjanci wyeliminowali potencjalne zagrożenie dla innych użytkowników dróg, a pijany kierowca nie uniknie odpowiedzialności. Zgłaszającemu gratulujemy wzorowej obywatelskiej postawy.

W nocy z sobotę na niedzielę, około godziny 01.00 na jednym z parkingów w Tychach przy ulicy Dmowskiego, uwagę przypadkowego świadka zwrócił styl jazdy kierującego osobową mazdą. Kiedy kierujący podczas cofania uderzył w zaparkowany prawidłowo pojazd, świadek nie pozostał obojętny i powiadomił służby o podejrzeniu nietrzeźwego kierowcy. 45-letni mieszkaniec Tychów wezwał policję, a dodatkowo nie pozwolił oddalić się kierowcy, blokując mu możliwość wyjazdu z miejsca parkingowego. Po chwili, na miejscu byli już mundurowi i zbadali jego trzeźwość. Jak wykazało badanie, w organizmie prowadzącego osobową mazdę było 2,3 promila alkoholu. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 41-letni mieszkaniec Tychów, który odpowie nie tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, ale także za spowodowanie kolizji drogowej.

Bez wątpliwości wzorowa postawa świadka pomogła uniknąć potencjalnego zagrożenia. To kolejny przypadek, gdzie dzięki pomocy i reakcji innych osób został wyeliminowany z ruchu drogowego nietrzeźwy kierowca. Dziękujemy za wzorową obywatelską postawę.


Źródło : https://tychy.policja.gov.pl/