Pokaz filmu dokumentalnego Szymona Ratajczaka o Radosławie Gilewiczu – „Radogol”.

 


Film dokumentalny o sportowej drodze tyszanina Radosława Gilewicza, reprezentanta Polski, piłkarza m.in. GKS–u Tychy, Ruchu Chorzów, VfB Stuttgart, Tirolu Innsbruck i Austrii Wiedeń.

Film zawiera fragmenty wielu archiwalnych meczów z udziałem Radosława Gilewicza, a głos zabierają m.in. jego trenerzy i koledzy z boiska. Producentem filmu jest stacja Viaplay, w której Radosław Gilewicz jest ekspertem piłkarskim.

„Przy okazji długich rozmów o życiu i karierze zdałem sobie sprawę, że historia Radka jest jeszcze szerzej nieopowiedziana. Nie tylko młodsi widzowie nie pamiętają wszystkich jego sukcesów. Jestem niesamowicie szczęśliwy, że do naszego filmu udało się zaprosić znakomitą plejadę piłkarzy i trenerów, którzy znali Radka z boiska: selekcjonerów reprezentacji Polski, mistrza świata z reprezentacją Niemiec, gwiazdę NHL, a nawet całkiem niezłego skoczka narciarskiego (…). Spędziłem w archiwach całe dnie i myślę, że w połączeniu z pozostałymi elementami stworzyliśmy wspaniałą, sentymentalną podróż przez ostatnich 30 lat” – mówi Szymon Ratajczak, dziennikarz Viaplay oraz jednocześnie reżyser i pomysłodawca filmu „Radogol”.


Źródło : https://kultura.tychy.pl/