Podsumowanie 14. kolejki Fortuna 1 Ligi.

Odra Opole wysoko przegrała u siebie Górnikiem Łęczna, Miedź Legnica na własnym stadionie dała się pokonać Resovii. W Tychach wygrała natomiast Lechia Gdańsk. Goście mogą mieć powody do zadowolenia po 14. kolejce Fortuna 1 Ligi. W tabeli pnie się Arka Gdynia, która odniosła kolejne zwycięstwo. Liderem pozostała Odra Opole, a Chrobry Głogów opuścił ostatnie miejsce w tabeli.

Miedź Legnica – Resovia Rzeszów 1:2 (0:1)
0:1 – Marcin Urynowicz 43′
1:1 – Damian Michalik 63′
1:2 – Bartłomiej Wasiluk 90′

W Legnicy niespodzianka, bo tylko tak można określić porażkę Miedzi z Resovią. Legniczanie walczą o to, aby szybko wrócić do PKO BP Ekstraklasy, a zespół z Rzeszowa broni się przed spadkiem. Resovia pokazała jednak, że nie można jej skreślać i zwyciężyła na Dolnym Śląsku 2:1. Decydujący gol padł w końcówce potyczki. Miedź utrzymała miejsce w ścisłej ligowej czołówce, a drużyna ze stolicy Podkarpacia oddaliła się od strefy spadkowej.

Wisła Kraków – Zagłębie Sosnowiec 0:0

W Krakowie znów rozczarowanie. „Biała Gwiazda” była zdecydowanym faworytem w starciu z Zagłębiem Sosnowiec. Plany Wisły na ten sezon są ambitne, a klub z Sosnowca broni się przed spadkiem. Ten mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Nie takiego wyniku oczekiwali kibice Wisły. Drużyna z Krakowa nieco oddaliła się od ligowej elity. Klub z Sosnowca zajmuje natomiast miejsce w strefie spadkowej.

Arka Gdynia – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (0:0)
1:0 – Hubert Adamczyk (k.) 84′

Arka Gdynia odniosła piąte ligowe zwycięstwo z rzędu. To musi mieć swoje odzwierciedlenie w tabeli Fortuna 1 Ligi. Gdynianie to aktualnie wicelider rozgrywek, który do prowadzącej Odry Opole traci tylko jeden punkt. W ostatniej kolejce Arka pokonała 1:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała. Na gola trzeba było jednak długo poczekać, bo do 84. minuty. Gdynianie to spotkanie kończyli w osłabieniu, ale i tak zdołali wywalczyć trzy „oczka”.

Odra Opole – Górnik Łęczna 0:3 (0:3)
0:1 – Piotr Starzyński 12′
0:2 – Tomas Mikinic (sam.) 37′
0:3 – Egzon Kryeziu 40′

Odra Opole utrzymała pozycję lidera Fortuna 1 Ligi, ale przegrała drugie spotkanie z rzędu. W ostatniej kolejce opolanie okazali się słabsi od Górnika Łęczna, który zwyciężył wyraźnie, 3:0. Klub z Łęcznej tym samym szybko zrehabilitował się za porażkę w poprzedniej serii gier. Górnik w tabeli zajmuje czwarte miejsce, a do Odry traci tylko dwa „oczka”. Warto podkreślić, że wszystkie gole w meczu z Odry z Górnikiem Łęczna padły w pierwszej połowie.

Polonia Warszawa – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (0:0)
1:0 – Bartosz Biedrzycki 60′
1:1 – Tomas Poznar 82′

Spotkanie beniaminka ze stolicy z zespołem Bruk-Bet Termalica Nieciecza zakończyło się remisem (1:1). Oba zespoły plasują się w środku stawki, a „Słonie” utrzymały trzy punkty przewagi nad „Czarnymi Koszulami”. Polonia blisko była zwycięstwa z klubem z Niecieczy, lecz straciła gola w ostatnich minutach meczu.

GKS Tychy – Lechia Gdańsk 1:3 (0:1)
0:1 – Maksym Khlan 24′
1:1 – Bartosz Śpiączka 52′
1:2 – Rifet Kapić 53′
1:3 – Tomas Bobcek 61′

W Tychach również wygrali goście. Tak, jak porażkę u siebie poniosła Odra Opole i Miedź Legnica, tak przegrał również GKS Tychy. Zespół prowadzony przez Dariusza Banasika okazał się słabszy od Lechii Gdańsk (1:3). Dzięki temu zwycięstwu Lechiści są już na trzecim miejscu w tabeli Fortuna 1 Ligi, a do lidera tracą dwa „oczka”. Tyszanie mają tyle samo punktów (25), ale zajmują piąte miejsce.

Stal Rzeszów – GKS Katowice 2:2 (0:1)
0:1 – Sebastian Bergier 25′
0:2 – Dawid Brzozowski 55′
1:2 – Adler Da Silva 75′
2:2 – Adler Da Silva 87′

W Rzeszowie doszło do bardzo ważnego spotkania dla układu dolnych rejonów tabeli. Ten mecz nie przyniósł rozstrzygnięcia, ale obie drużyny do swojego dorobku dopisały sobie po jednym „oczku”. Bohaterem Stali został Adler Da Silva, który strzelił dwa gole. Rzeszowianie przegrywali już dwoma bramkami, ale zdołali dogonić rywala. Warto jeszcze zaznaczyć, że katowiczanie po czerwonej kartce dla jednego ze swoich zawodników od 52. minuty musieli radzić sobie w osłabieniu.

Motor Lublin – Wisła Płock 2:2 (1:1)
1:0 – Piotr Ceglarz 2′
1:1 – Łukasz Sekulski (k.) 17′
2:1 – Przemysław Szarek 63′
2:2 – Krzysztof Janus 90′

Remis również w Lublinie, gdzie beniaminek podejmował spadkowicza z PKO BP Ekstraklasy. Lublinianie szybko strzelili gola, lecz Wisła równie szybko doprowadziła do wyrównania. W drugiej połowie Motor znów objął prowadzenie, a klub z Płocka gola na 2:2 strzelił w końcówce potyczki. Lublinianie, którzy w tym meczu długo musieli sobie radzić w „dziesiątkę”, utrzymali trzy punkty przewagi nad Wisłą Płock i mają niewielką stratę do ścisłej ligowej czołówki.

Chrobry Głogów – Znicz Pruszków 1:0 (0:0)
1:0 – Mikołaj Lebedyński 83′

W ostatnim spotkaniu 14. kolejki Fortuna 1 Ligi Chrobry Głogów mierzył się ze Zniczem Pruszków. Obie drużyny bronią się przed spadkiem i dla nich każdy punkt jest na wagę złota. To spotkanie zakończyło się skromnym, ale bardzo cennym zwycięstwem głogowian (1:0). Jedynego gola, w końcówce tej potyczki, strzelił Mikołaj Lebedyński. Dzięki zwycięstwu, Chrobry opuścił ostatnie miejsce w tabeli. Zajmuje je teraz… Znicz Pruszków.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „FORTUNA 1LIGA Drużyna Odra Opole TABELA Fortuna 1 Liga Mecze Arka Gdynia Punkty 14 Lechia Gdańsk 14 Górnik Łęczna 14 GKS Tychy 26 Awans 25 Miedź Legnica 25 Motor Lublin 25 Wisła Kraków 14 14 14 14 Wisła Płock 10. 23 Baraże 23 21 20 11. Bruk-Be Termalica 14 12. Polonia Warszawa 14 Katowice 14 Stal Rzeszów 20 17 17 14 Resovia Rzeszów 15 Podbeskidzie Bielsko-Biała 17. Chrobry Głogów 14 14 Znicz Pruszków 18. 12 Zagłębie Sosnowiec 12 Spadek 14 11 11”