Podsumowanie 13. kolejki Fortuna 1 Ligi.

13. kolejka Fortuna 1 Ligi okazała się pechowa dla Górnika Łęczna, który doznał pierwszej porażki w tym sezonie. Prowadząca w tabeli Odra Opole przegrała w Lublinie z Motorem. Podbeskidzie Bielsko-Biała niespodziewanie pokonało Wisłę Kraków.

Wisła Płock – Chrobry Głogów 2:1 (0:0)
1:0 – Łukasz Sekulski 54′
1:1 – Gabriel Estigarribia 57′
2:1 – Łukasz Sekulski 67′

Wisła Płock po ostatnich słabszych meczach podejmowała Chrobrego Głogów, a więc ostatnią drużynę w tabeli Fortuna 1 Ligi. Prowadzona przez nowego trenera, Dariusza Żurawia, drużyna z Płocka wywalczyła trzy punkty. Dla gospodarzy dwa gole strzelił Łukasz Sekulski. Głogowianie zdołali odpowiedzieć tylko jedną bramką i doznali już ósmej porażki w tym sezonie. Chrobry zamyka ligową tabelę, a Wisła zajmuje miejsce w środku stawki.

GKS Katowice – Polonia Warszawa 0:2 (0:1)
0:1 – Nikodem Zawistowski 21′
0:2 – Paweł Tomczyk 55′

GKS Katowice nie ma ostatnio najlepszej serii i w ostatniej kolejce poniósł porażkę z beniaminkiem. Katowiczanie niebezpiecznie zbliżają się do dolnych rejonów tabeli, z którym pomału ucieka Polonia. Obie drużyny mają w tej chwili tyle samo punktów – po szesnaście. „Czarne Koszule” mają jednak jedno spotkanie zaległe. W 13. kolejce Fortuna 1 Ligi Polonia wygrała w Katowicach 2:0.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Wisła Kraków 2:1 (2:1)
0:1 – Miki Villar 21′
1:1 – Maksymilian Banaszewski 23′
2:1 – Bartosz Bida 45+7′

W trzecim piątkowym meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała podejmowało Wisłę Kraków. Przed tym spotkaniem wydawało się, że „Biała Gwiazda” złapała już właściwy wiatr w żagle i będzie odnosić kolejne triumfy. „Górale” mimo iż zajmowali miejsce w dolnych rejonach tabeli pokazali, że nie można ich przedwcześnie skreślać. Podbeskidzie pierwsze straciło gola, ale później strzeliło dwa i ostatecznie triumfowało 2:1. Wiśle w tym meczu na pewno nie pomógł fakt, że od 30. minuty grała w osłabieniu. „Górale” nie wykorzystali natomiast rzutu karnego.

Lechia Gdańsk – Stal Rzeszów 2:1 (1:0)
1:0 – Maksym Khlan 35′
1:1 – Adler Da Silva 78′
2:1 – Tomasz Neugebauer 85′

Dla Stali Rzeszów każdy punkt jest bardzo cenny. Z dalekiem podróży drużyna z Podkarpacia wraca jednak z niczym. W Gdańsku lepsza od rzeszowian okazała się bowiem Lechia. Lechiści decydującą bramkę zdobyli w końcówce potyczki. Gdańszczanie mają jedno spotkanie zaległe, ale są już blisko ścisłej ligowej czołówki. Przewaga Stali nad strefą spadkową jest natomiast nieznaczna.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Tychy 0:1 (0:1)
0:1 – Jakub Budnicki 45′

Zagłębie Sosnowiec bardzo potrzebuje punktów, bowiem zajmuje miejsce w dolnych rejonach tabeli. Po ostatniej kolejce ten klub swojego dorobku jednak nie poprawi. W Sosnowcu zwyciężył bowiem GKS Tychy. Tyszanie odnieśli skromne, ale cenne zwycięstwo, które pozwoliło im zmniejszych stratę do lidera do zaledwie dwóch punktów. Aktualnie GKS ma piętnaście „oczek” więcej niż jego ostatni rywal. Co ciekawe, tyszanie od 70. minuty grali w osłabieniu. Po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić Jakub Budnicki, który… wcześniej strzelił decydującego gola.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Górnik Łęczna 3:0 (0:0)
1:0 – Kacper Karasek 48′
2:0 – Maciej Ambrosiewicz 75′
3:0 – Wiktor Biedrzycki (k.) 79′

Zespół Bruk-Bet Termalica Nieciecza dokonał tego, czego nie zdołała zrobić jeszcze żadna drużyna w tym sezonie ligowym. Popularne „Słonie” pokonały bowiem Górnika Łęczna, który tym samym poniósł pierwszą porażkę w tych rozgrywkach. I to od razu dość znaczną, bowiem Bruk-Bet Termalica zwyciężył 3:0. Ekipa z Niecieczy wszystkie gole strzeliła w drugiej połowie potyczki.

Motor Lublin – Odra Opole 2:0 (0:0)
1:0 – Arkadiusz Najemski 67′
2:0 – Kacper Wełniak 90+4′

To nie była udana kolejka dla drużyn z czołówki tabeli. Swoje spotkanie przegrał bowiem lider Fortuna 1 Ligi, Odra Opole. Motor po słabszych meczach wrócił na dobre tory i odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Beniaminek z Lubelszczyzny po pierwszej połowie remisował bezbramkowo z Odrą. Po przerwie zdołał jednak strzelić dwa gole i ostatecznie wywalczył trzy punkty. Pomimo porażki, Odra utrzymała pozycję lidera. Drugi jest GKS Tychy.

Resovia Rzeszów – Arka Gdynia 1:2 (1:1)
0:1 – Sebastian Milewski 18′
1:1 – Bartłomiej Ciepiela 26′
1:2 – Olaf Kobacki 51′

Ważne zwycięstwo odniosła Arka Gdynia, która dzięki trzem wywalczonym punktom do lidera traci już tylko cztery „oczka”. Gdynianie szybko objęli prowadzenie, ale do przerwy był remis. Arka w drugiej połowie zdobyła jednak decydującego gola i mogła cieszyć się z triumfu. Sytuacja Resovii w tabeli Fortuna 1 Ligi nie jest natomiast do pozazdroszczenia. Zespół z Rzeszowa zajmuje miejsce w strefie spadkowej. Arka jest czwarta.

Znicz Pruszków – Miedź Legnica 1:1 (1:0)
1:0 – Wiktor Nowak 10′
1:1 – Kamil Drygas 58′

Miedź Legnica była faworytem spotkanie w Pruszkowie. Znicz miał dobry początek sezonu, ale później wylądował w strefie spadkowej. W poniedziałek drużyna z Pruszkowa również pokazała, że nie można jej jeszcze skreślać. Znicz „postawił się” faworytowi, pierwszy strzelił gola, później stracił tylko jednego i zdołał wywalczyć jeden cenny punkt. To spotkanie zakończyło się bowiem wynikiem 1:1. Drużyna z Pruszkowa zajmuje miejsce nad „kreską”. Miedź jest trzecia.

Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „FORTUNA 1LIGA 1. TABELA Fortuna 1 Liga Drużyna Mecze Odra Opole GKS Tychy Punkty 13 Miedź Legnica 13 Arka Gdynia 13 25 Awans 23 Górnik Łęczna 13 Motor Lublin 23 Wisła Kraków 13 13 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 22 22 Baraże 20 13 Lechia Gdańsk 10. 13 Wisła Płock 11. 19 12 12. Polonia Warszawa 19 GKS Katowice 13. 19 Stal Rzeszów 13 12 13 13 16 16 Podbeskidzie Bielsko-Biała Biała Znicz Pruszków 16. 14 13 Resovia Rzeszów 12 13 18. Zagłębie Sosnowiec 11 Spadek Chrobry Głogów 13 13 10 13”