GKS Tychy powrócił na drugie miejsce w tabeli Suzuki 1 ligi.

Wicelider Suzuki I ligi w meczu kończącym 15. kolejkę pokonał zamykający tabelę Start II Lublin 76:51. Po wyrównanych trzech kwartach GKS Tychy dopiero w ostatnich 10 minutach pokazał różnicę pomiędzy tymi drużynami.

GKS Tychy z bilansem 12-3 wrócił na drugie miejsce w tabeli Suzuki I ligi. W czwartek miał teoretycznie łatwe zadanie, bo zmierzył się z rywalem, który odniósł tylko jedno zwycięstwo. Doznał też 14 – głównie bardzo wysokich porażek. Akurat jednak w czwartkowym meczu trzy kwarty były wyrównane.

Start II zaczął od prowadzenia 7:2, a wszystkie punkty dla gospodarzy w tym fragmencie zdobył Wiktor Kępka. Po 10 minutach było 19:15, a GKS nie potrafił znaleźć swojego rytmu (19 strat w całym meczu). Dla gości osiem „oczek” rzucił Patryk Kędel, a siedem Kacper Mąkowski. Po kolejnej odsłonie na czteropunktowym prowadzeniu byli przyjezdni.

Trzecia kwarta była świetna w wykonaniu Macieja Koperskiego. W tej części GKS uzyskał już 11 „oczek” przewagi (45:34), ale po chwili było tylko 45:42. Dopiero w ostatnich 10 minutach (23:7) wyżej notowany zespół zbudował przewagę zwyciężając ostatecznie 76:51.

Start II Lublin – GKS Tychy 51:76 (19:15, 10:18, 15:20, 7:23)

Start: Kępka 22, Grzesiak 10, Ziółko 10, Nojszewski 6, Ziółkowski 3, Cherepanov 0, Kirwiel 0, Świtacz 0, Turewicz 0, Wachowicz 0.

GKS: Koperski 18, Ziaja 16, Kędel 13, Mąkowski 12, Nowakowski 8, Kamiński 5, Chodukiewicz 2, Krajewski 2, Jakacki 0, Wspaniały 0.