Daniel Rumin pierwszym zimowym transferem tyskiego GKS-u.

 


Na starcie przygotowań do rundy wiosennej obecnego sezonu Fortuna 1 Ligi tyski zespół wzmacnia Daniel Rumin. 24-letni napastnik trafia do GKS-u na zasadzie transferu definitywnego z ligowego przeciwnika tyszan – GKS Jastrzębie, podpisując kontrakt ważny do 30 czerwca 2024 roku.

Rumin urodził się 12 lutego 1997 roku w Częstochowie. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Lotniku Kościelec, a następnie w częstochowskich klubach. W zespole Rakowa zanotował debiut na szczeblu seniorskim, jednak to w Skrze po raz pierwszy pokazał swój strzelecki instynkt. W sezonie 2017/18 walnie przyczynił się do awansu częstochowian do II ligi, bo w 33. rozegranych spotkaniach III ligi zdobył aż 21 bramek.

Daniel na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy należał do ścisłej czołówki snajperów Fortuna 1 Ligi. Jest typem mobilnego napastnika, posiadającego umiejętność łatwego dochodzenia do sytuacji. Ma 24 lata, więc powinien jeszcze rozwinąć swoje umiejętności i jestem przekonany, że uczyni to w naszym klubie – mówi Leszek Bartnicki, Prezes Zarządu KP GKS Tychy.

Dobra forma zaowocowała transferem do pierwszoligowego wówczas GKS Katowice, gdzie występował przez 1,5 roku. Rundę wiosenną sezonu 2019/20 spędził ponownie w Skrze, gdzie w 13. meczach strzelił 6 goli.

Przez ostatnie 1,5 sezonu był wyróżniającym się zawodnikiem pierwszoligowego przeciwnika tyszan, GKS Jastrzębie. Zdobył łącznie 18 bramek, będąc najlepszym strzelcem w drużynie zarówno w minionych, jak i obecnych rozgrywkach. Jesienią zanotował sześć trafień, a ogółem mając udział przy ponad połowie bramek zdobytych przez GKS.

Witamy w trójkolorowej rodzinie, Daniel!

Daniel Rumin

ur. 12 lutego 1997 r. w Częstochowie
pozycja: napastnik
kluby w karierze: Lotnik Kościelec, APN Częstochowa, Raków Częstochowa, Skra Częstochowa, GKS Katowice, GKS Jastrzębie.


Źródło : https://gkstychy.info/pilka-nozna/