Architektoniczny wymiar sportu – Stadion Miejski Tychy.

 


Tyska Galeria Sportu – 13.01.2022 r., godz. 18.00

„Architektoniczny wymiar sportu – Stadion Miejski Tychy” spotkanie z architektami Andrzejem Wiszowatym i Marcinem Kulpą
z cyklu „Czas na architekturę”.

Gośćmi trzeciego spotkania z cyklu „Czas na architekturę” będą Andrzej Wiszowaty i Marcin Kulpa – twórcy projektu tyskiej areny.

Trzecia odsłona cyklu poświęcona będzie jednemu z najważniejszych obiektów sportowych w Tychach – Stadionowi Miejskiemu. O zagadnieniach związanych z projektowaniem tyskiej areny opowiedzą jej twórcy: Andrzej Wiszowaty i Marcin Kulpa – generalni projektanci w biurze architektonicznym Perbo–Projekt, pracownicy dydaktyczni Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz autorzy i współautorzy licznych realizacji z zakresu architektury sportowo–widowiskowej (m.in.: Hale Tauron Arena w Krakowie i Podium w Gliwicach, Stadiony Miejskie w Łodzi i Krakowie).

Architektura otacza nas nieustannie – zaspokaja nie tylko potrzeby materialne, ale i duchowe. Traktujemy ją w naturalny sposób użytkowo, częstokroć nie doceniając wielości jej znaczeń oraz roli jaką odgrywa w kształtowaniu naszego poczucia estetyki. „Czas na architekturę” to cykl spotkań traktujących o sztuce projektowania, organizowania i kształtowania szeroko pojętej przestrzeni. Wspólny mianownik kolejnych odsłon cyklu stanowią wątki tyskie.

data: 13 stycznia 2022 (czwartek), godz. 18.00
miejsce: 
Tyska Galeria Sportu (oddział Muzeum Miejskiego w Tychach), ul. Edukacji 7
goście: Andrzej Wiszowaty i Marcin Kulpa
prowadzi: Mateusz Miłoń
zapisy (liczba uczestników ograniczona): 
tel. 887 450 212 (także SMSem), e-mail: g.oleksy@muzeum.tychy.pl
wstęp wolny