Damian Nowak nowym napastnikiem GKS Tychy.

 


Wczoraj GKS Tychy podpisał kontrakt z Damianem Nowakiem. 28-letni napastnik, występujący ostatnio w Radomiaku Radom będzie piłkarzem trójkolorowych do 30 czerwca 2022 roku, z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

Urodzony 14 maja 1992 roku w Pszczynie zawodnik jest wychowankiem UMKS „3” Czechowice-Dziedzice, ale sporą część juniorskiej przygody spędził w Podbeskidziu Bielsko-Biała.

Później reprezentował barwy Pelikana Łowicz i klubów z regionu – LKS Czaniec i Skry Częstochowa. Ostatni sezon spędził w ligowym przeciwniku tyszan, Radomiaku Radom, z którym był krok od awansu do PKO BP Ekstraklasy, ulegając ostatecznie w finałowym starciu baraży z Wartą Poznań. Łącznie w Radomiaku rozegrał 25 ligowych spotkań, w których strzelił 7 goli.

Pozyskaliśmy napastnika, który jeszcze kilka dni temu był o krok od awansu do Ekstraklasy. O jego umiejętnościach boleśnie przekonaliśmy się w meczach ligowych przeciwko Radomiakowi. To bardzo mobilny zawodnik, potrafiący strzelać piękne gole. Warto również podkreślić, że Damian jest kolejnym piłkarzem z regionu, który trafia do GKS Tychy – mówi Leszek Bartnicki, Prezes Zarządu KP GKS Tychy.

Damian Nowak
ur. 14.05.1992 roku w Pszczynie
Pozycja: napastnik
Kluby w karierze: UMKS „3” Czechowice-Dziedzice, Podbeskidzie Bielsko-Biała, BKS Stal Bielsko-Biała, Pelikan Łowicz, LKS Czaniec, Skra Częstochowa, Radomiak Radom.


Źródło : https://gkstychy.info/pilka-nozna/