Sparing rezerw : Sarmacja Będzin – GKS II Tychy 1:1

 


Pojedynek pomiędzy miejscową Sarmacją a rezerwami GKS Tychy był testem dla kilku piłkarzy, dwóch z nich egzaminu nie zdało.

– Jeżeli mamy wziąć do drużyny rezerw zawodnika spoza Klubu, to musi być to gracz, który na już rokuje do współpracy z pierwszym zespołem. Nie możemy przecież blokować naszym młodzieżowcom miejsca w składzie. Na tę chwilę dwóch chłopaków nie przekonało mnie do siebie i będziemy musieli im podziękować – tłumaczył trener Tomasz Wolak.

Starcie z Sarmacją miało swoje dwa oblicza, wpierw grę kontrolowali tyszanie, by po zmianie stron stroną dominującą byli gospodarze. Wynik otworzył Arkadiusz Wolak, przytomnie i celnie dobijając uderzenie Kopczyka. Miejscowi dziesięć minut później mieli okazję do wyrównania, ale Maciejowski odważnym wyjściem zażegnał niebezpieczeństwo.

Minutę po zmianie stron gracz gospodarzy zdecydował się na strzał z okolicy 35 metra i precyzyjnym uderzeniem w samo okienko doprowadził do wyrównania.

Będzinianie mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia rezultatu, ale na ich drodze albo stawał dobrze dysponowany tego dnia Maciejowski albo zawodziła ich skuteczność. – Z pierwszej połowy możemy być zadowoleni, potrafiliśmy przeciwstawić się rywalom i dorzucić do tego trafienie po sytuacyjnym zagraniu w pole karne. Natomiast po zmianie stron zobaczyliśmy zgoła odmienną drużynę. Nasza organizacja w grze defensywnej była bardzo słaba, rywal na szczęście zdołał wykorzystać tylko jeden błąd. Mamy zatem nad czym pracować – podsumował opiekun GKS Tychy.

Sarmacja Będzin – GKS II Tychy 1:1 (0:1)
0:1 – Wolak (24.)
1:1 – zawodnik gospodarzy (47.)

GKS II Tychy: 1. Maciejowski – 3. Grzybek, 77. Rutkowski, 4. Kopczyk, 2. Wolak, 7. K. Kokoszka, 6. Blach, 79. Ryłko (46, 10. Wróblewski), 8. Worotyński ( 60, 8. P. Kokoszka), 97. Salo (60, 24. Paluch), 11. Staniucha (46, 14. Bojarski).


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/