Port Pieśni Pracy – tyski festiwal szantowy już za miesiąc.

 


Tychy, 23-25 sierpnia, 5 scen, 8 koncertów, kilkunastu wykonawców z kraju i specjalni goście z Francji. Przed nami kolejna, jubileuszowa XXXV edycja Portu Pieśni Pracy, festiwalu szantowego organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Tychach i zespół Perły i Łotry, który od lat w drugiej połowie sierpnia gromadzi w Tychach miłośników szant, muzyki żeglarskiej i folkowej.

W tym roku Port Pieśni Pracy odbędzie się nie tylko nad dobrze znanym mieszkańcom Śląska Jeziorem Paprocany, ale także w kilku innych lokalizacjach tak, by muzyka żeglarska rozbrzmiewała w różnych częściach miasta, na różnych jego poziomach – od podziemi klubu, gdzie odbędzie się sobotni koncert nocny, aż po pokład statku górującego nad Paprocanami, gdzie zaprosimy w niedzielę najmłodszych amatorów piosenek żeglarskich. Festiwal ma wieloletnią tradycję i stanowi markę, która co roku przyciąga do Tychów miłośników szant i muzyki folkowej z całej Polski, a nawet zagranicy. Port Pieśni Pracy to integracja międzypokoleniowa, spotkania znajomych, których łączy pasja żeglarska i zamiłowanie do muzyki, a także spędzanie czasu w otoczeniu charakterystycznych dla miasta Tychy atrakcji turystycznych, w tym wielokrotnie docenianego i nagradzanego Jeziora Paprocany. Festiwal – oprócz zabawy – często niesie ze sobą także akcje społeczne czy charytatywne – tak będzie i tym razem, bowiem będziemy zbierać fundusze na rehabilitację naszego przyjaciela ze sceny szantowej – Andrzeja Qnię Grzelę, wokalistę Ryczących Dwudziestek.

Spotkajmy się w Tychach, które na czas wydarzeń sierpniowych staje się miastem portowym położonym nad malowniczym Jeziorem Paprocany!

Szczegóły na stronie: www.fb.com/PortPiesniPracy


Źródło : http://kultura.tychy.pl/