Powołania tyskich hokeistów na towarzyskie mecze z Ukrainą i Rumunią.

 


Reprezentacja Polski seniorów rozegra 7 i 8 lutego w Kijowie towarzyskie mecze z Ukrainą, a 9 lutego – spotkanie z Rumunią. Te pojedynki poprzedzi krótkie zgrupowanie w stolicy Ukrainy. Tomek Valtonen wybrał już hokeistów, z których będzie korzystał w tym okresie.

W czasie lutowego wyjazdu podopieczni Valtonena zmierzą się z Rumunią oraz dwukrotnie z gospodarzami. Obaj rywale to bezpośredni przeciwnicy w walce o powrót do Dywizji IA mistrzostw świata. Dwa z meczów (8 i 9 lutego) odbędą się w ramach oficjalnego organizowanego przez Ukrainę turnieju.

Pierwsze spotkanie 7 lutego będzie miało charakter sparingowy. Biało-czerwoni wrócą do kraju 10 lutego, czyli w dniu, w którym w Browarach odbędzie się ostatnia turniejowa gra z udziałem naszych dwóch przeciwników.

W kadrze wybranej przez Tomka Valtonena znalazł się tylko jeden zawodnik na co dzień występujący poza granicami naszego kraju. To napastnik Aron Chmielewski reprezentujący klubowe barwy Ocelarzi Trzyniec.

To trzeci etap przygotowań do mistrzostw świata Dywizji IB, które odbędą się na przełomie kwietnia i maja (28-4) w Tallinie. Oprócz gospodarzy, czyli ekipy Estonii polscy hokeiści zmierzą się tam z Ukrainą, Rumunią, a także Holandią i Japonią.

Kadra:

Bramkarze:

John Murray (GKS Tychy), Przemysław Odrobny (TatrySki Podhale Nowy Targ), Ondrej Raszka (JKH GKS Jastrzębie)

Obrońcy:

Bartłomiej Bychawski (PGE Orlik Opole), Bartosz Ciura (GKS Tychy), Mateusz Bryk (GKS Tychy),  Oskar Jaśkiewicz (TatrySki Podhale Nowy Targ), Maciej Kruczek (Comarch Cracovia), Bartłomiej Pociecha (GKS Tychy), Arkadiusz Kostek (JKH GKS Jastrzębie)

Napastnicy:

Mateusz Bepierszcz (Comarch Cracovia), Aron Chmielewski (HC Ocelarzi Trzyniec/Czechy), Krystian Dziubiński (TatrySki Podhale Nowy Targ), Mateusz Gościński (GKS Tychy), Bartłomiej Jeziorski (GKS Tychy), Damian Kapica (Comarch Cracovia), Marcin Kolusz (TatrySki Podhale Nowy Targ), Filip Komorski (GKS Tychy), Tomasz Malasiński (Tauron KH GKS Katowice), Łukasz Nalewajka (JKH GKS Jastrzębie), Radosław Nalewajka (JKH GKS Jastrzębie), Bartłomiej Neupauer (TatrySki Podhale Nowy Targ), Dominik Paś (JKH GKS Jastrzębie), Martin Przygodzki (KS Unia Oświęcim), Patryk Wronka (Tauron KH GKS Katowice), Kamil Wróbel (JKH GKS Jastrzębie)


Źródło : https://sport.onet.pl/