Fin – Joonas Huovinen – nowym zawodnikiem GKS-u Tychy.

 


Wczoraj z hokejową drużyną GKS Tychy związał się Joonas Huovinen. Kontrakt fińskiego zawodnika będzie obowiązywał do końca sezonu.

23- letni zawodnik ma na swoim koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach Finlandii do lat 18 i 20. W ostatnich miesiącach reprezentował barwy szwedzkiego Asplöven HC. Na trzecim poziomie rozgrywkowym wystąpił w 24 spotkaniach. Zdobył w nich siedem bramek i zaliczył jedenaście asyst.

– Naszym priorytetem przez rozpoczęciem fazy Play-Off było wzmocnienie linii ataku. Joonas to młody i perspektywiczny zawodnik. Ma już jednak na swoim koncie występy w ligach skandynawskich. Jego głównymi atutami są szybkość, uniwersalność i waleczność. Jestem przekonany, że jego zakontraktowanie pomoże drużynie w walce o najwyższe cele– mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Mierzący 180 cm nowy zawodnik GKS Tychy ma na swoim koncie występy w fińskiej Liidze. W najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał ponad 50 spotkań. Bardzo dobrze radził sobie również na jej zapleczu. W 109 meczach zdobył 29 bramek.


Źródło : http://gkstychy.info/hokej/