TLT Tychy kupują 3 trolejbusy. Z bateriami.

 


Tyskie Linie Trolejbusowe ogłosiły dziś przetarg na dostawę trzech trolejbusów klasy MAXI. SIWZ jeszcze nie ma więc zaglądamy do ogłoszenia o zamówieniu. Sprawdzamy.

TLT chce kupić trzy trolejbusy klasy MAXI o długości ok. 12 m. Muszą to być pojazdy z napędem na prąd przemienny. Dodatkowo pojazdy muszą posiadać układ jazdy bateryjnej, który umożliwi im pokonywanie pewnego dystansu bez konieczności pobierania prądu z sieci trakcyjnej. Nie wiadomo jednak na tą chwilę jaki ma być minimalny zasięg trolejbusów na jeździe autonomicznej. Wybrany dostawca będzie miał 10 miesięcy na wyprodukowanie i dostarczenie trolejbusów tyskiemu przewoźnikowi.

Pora na warunki formalne. Minimum w zakresie zdolności finansowej to 4,5 mln PLN. Dodatkowo oferent musi posiadać ubezpieczenie od prowadzonej działalności na kwotę nie mniejsza niż 4 mln PLN. Warunek doświadczenia TLT uzna za spełniony, jeśli wykonawca udowodni, że w ciągu ostatnich trzech la zrealizował dostawę przynajmniej trzech trolejbusów z napędem AC i alternatywnym zasilaniem bateriami. Pojazdy nie mogą być mniej warte niż 5 mln PLN brutto. Do kompletu jeszcze wadium, które w tym postępowaniu wynosi 100000 PLN.

Wstępny termin składania ofert wyznaczono na 11 grudnia. Będą one oceniane przy pomocy trzech kryteriów. Najważniejsza jest cena, gdyż ma 60% wagi. Do 25% punktów można wywalczyć w ocenie technicznej. Pozostałe 15% jest do zdobycia dzięki odpowiednio korzystnym warunkom gwarancji.

Tabor tyskiego TLT to obecnie 20 trolejbusów. Dostawcą wszystkich był Solaris. Ostatnia miała miejsce w 2012 roku, kiedy to przewoźnikowi przekazano 15 sztuk Trollino 12MB. Czy tym razem producent „jamników” dopisze do swojego port folio kolejne „szelkowe” zamówienie z Tych? Ursus z pewnością będzie próbował do tego nie dopuścić.

 


Źródło : http://infobus.pl/