Policjanci nie czekają na falę mrozów już teraz pomagają bezdomnym.

 


Każdego roku w sezonie zimowym odnotowuje się wiele przypadków zgonów osób, szczególnie bezdomnych i samotnych, których przyczyną jest nadmierne wychłodzenie organizmu. Aby uniknąć tego typu zdarzeń tyscy policjanci nie czekają na spadek temperatury. Ogłaszają zbiórkę koców i ciepłej odzieży i liczą na pomoc mieszkańców, którzy tak aktywnie włączyli się w pomaganie w zeszłym roku. Dzięki takim akcjom osoby bezdomne będą miały czas przygotować się do srogiej zimy.

Policjanci nie czekają aż temperatury spadną poniżej zera, już teraz ruszają z pomocą osobom bezdomnym. Funkcjonariusze liczą na pomoc mieszkańców, którzy aktywnie włączyli się w pomaganie w zeszłym roku kiedy to sierż. szt. Piotr Solecki i st. sierż Paweł Tarasiewicz zostali „przyłapani na pomaganiu” przez redaktorów jednego z portali internetowych. Rozgłos o tym, że policjanci z Tychów w sposób szczególny doglądają bezdomnych podczas zimy dotarł do wielu osób, którzy chcieli włączyć się w akcję i pomagać tak jak policjanci. Od tego momentu ruszyła fala pomocy ze strony mieszkańców. Osiedlowe sklepiki oraz restauracje zaoferowały pomoc. Policjanci w ramach służby oraz po pracy przekazywali dla najbardziej potrzebujących jedzenie i ubrania zgromadzone przez mieszkańców w wyznaczonych osiedlowych sklepikach.

To właśnie tych dwóch policjantów w sposób szczególny dogląda potrzebujących nie tylko w czasie służby, a także po pracy, donoszą im ciepłe koce oraz jedzenie. Funkcjonariusze od lat praktykują taką pomoc. Dzięki temu coraz więcej osób zauważyło problem osób bezdomnych i włączyło się aktywnie do niesienia pomocy potrzebującym.

Zaangażowani w pomoc są także dzielnicowi, którzy na bieżąco sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Dodatkowo w tym roku tyscy policjanci prowadzą wśród funkcjonariuszy zbiórkę ciepłej odzieży, koców oraz butów, które przydadzą się potrzebującym. Doglądając w miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne będą rozdawać najpotrzebniejsze rzeczy. Jednak każdy może pomóc. Wystarczy, że przejrzy szafę z ciepłymi ubraniami i przekaże odzież, czy też ciepłe koce do noclegowni znajdującej się w Tychach na ul. Mikołowskiej 122.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/