PKM Tychy testuje nowego AUTOSANA SANCITY 12LF CNG.

 


W zeszłym tygodniu na ulicach Tychów pojawił się nowy autobus – testowy AUTOSAN SANCITY 12LF CNG. To niskopodłogowy model Sancity 12LF z sanockiej fabryki zapomnianej już marki Autosan. Pojazd ma 12 metrów długości, zasilany jest sprężonym gazem ziemnym CNG, przeznaczony do obsługi miejskiego ruchu pasażerskiego. Skonstruowany w odpowiedzi na zainteresowanie przewoźników z poszczególnych miast pojazdami z zastosowanymi napędami alternatywnymi. Autobus został wyposażony w silnik amerykańskiego producenta Cummins o pojemności 8,9 litra i mocy 239 kW (320 KM), spełniający normy czystości spalin Euro 6. Eksploatacja tego typu autobusów przyczynia się do poprawy jakości środowiska naturalnego, a przez to do redukcji tak dokuczliwego w ostatnich latach smogu.

SANCITY 12LF CNG posiada możliwość obniżenia stopni wejściowych za pomocą systemu ECAS, co sprawia, że pasażerowie mają bardzo łatwy i wygodny dostęp do wnętrza autobusu. W pojeździe zastosowano wiele nowoczesnych rozwiązań, które czynią podróżowanie nim bezpiecznym i komfortowym. Paliwo zmagazynowane jest w czterech butlach kompozytowych o pojemności 315 dm3 każda, umieszczonych wzdłużnie na dachu autobusu. Aby podróż autobusem była komfortowa dla pasażerów przestrzeń pasażerska jest klimatyzowana, ponadto pojazd posiada wywietrzniki dachowe sterowane elektrycznie oraz okna przesuwne, zespół wentylacyjny w ścianie przodu oraz wentylatory elektryczne (nawiewowy i wyciągowy) w dachu. Podłoga autobusu została pokryta wykładziną antypoślizgową. Pojazd może zabrać do 94 pasażerów, oczywiście jest niskopodłogowy i przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych.

Autobus kursuje na linii 268 i jeden zjazdowy kurs na linii 75  o godź 23:20, jeździ codziennie od środy 12 lipca. Pełny tankowanie  tego pojazdu pozwala na przejechanie około  350 km .

Ponadto PKM Tychy testował również busa Iveco Daily 70C17 (w dniach 04.07.2017 – 13.07.2017). Pojazd ten posiada silnik diesla Iveco (F1CFL411F 125kW/170HP), 9 miejsc  siedzących oraz 2 miejsca składane, jak również klimatyzację na przestrzeń pasażerską. Testowany był głównie na linii K , i po jednym dniu na liniach W, oraz 273 .

 


Źródło : PKM Tychy