GKS Tychy zagra w Pucharze Kontynentalnym na Łotwie.

 


Niestety oferta GKS Tychy na organizację II rundy Pucharu Kontynentalnego przegrała z aplikacją Kurbads Ogre i to właśnie na Łotwę tyski zespół uda się w październiku, gdzie będzie walczył o awans do półfinału.

W dniach 20-22 października przeciwnikami Wicemistrzów Polski będzie estońska Narva PSK, ukraiński HC Donbass oraz gospodarze imprezy. Zwycięzca grupy B miesiąc później uda się na turniej półfinały do Danii, gdzie czekają już rozstawione Sheffield Steelers (Wielka Brytania), Rungsted Ishockey (Dania) oraz Yunost Mińsk (Białoruś)

Ogre to niewielkie miasteczko w środkowej części Łotwy, znajdujące się niecałe 40 km od stolicy kraju, Rygi. W mieście budowane jest nowe lodowisko, które ma zostać oddane do użytku na przełomie sierpnia i września. To właśnie na nim odbędą się rozgrywki pucharowe, a trybuny nowej hali będą mogły pomieścić 1500 widzów. Ostatni raz impreza z cyklu Pucharu Kontynentalnego odbyła się na Łotwie w 2009 roku, kiedy to drużyna Metalurgs Lipawa była gospodarzem turnieju półfinałowego – W Tychach ostatnio odbywały się dwa razy turnieje Pucharu Kontynentalnego, a na Łotwie ostatni raz europejskie puchary były w 2009 roku. Mają też nową hale, która będzie otwarta w sierpniu. Dodatkowo to początek drogi do mistrzostw świata w 2021 roku. Prezentacje były dobrze przygotowane, a obie ekipy były zdeterminowane, by organizować turniej. IIHF zadecydował jednak, by dać szanse innemu organizatorowi ze względu na wyżej wymienione powody. Dodatkowo, to daje furtkę Tychom, by organizować finał  – powiedziała portalowi hokej.net Marta Zawadzka, członek zarządu PZHL i IIHF, która wraz z przedstawicielami GKS Tychy starała się w Bratysławie o organizację imprezy w Polsce.

Program Pucharu Kontynentalnego 2017/2018 
(podkreślone zespoły będą gospodarzami poszczególnych turniejów)

Runda I (29.09 – 01.10.2017)

Grupa A
Irbis-Skate Sofia (Bułgaria)
Crvena Zvezda Belgrad (Serbia)
Zeytinburnu Istambuł (Turcja)
Esja Reykjavik (Islandia)

Runda II (22 – 22.10.2017)

Grupa B
GKS Tychy (Polska)
HC Donbass (Ukraina)
Kurbads Ogre (Łotwa)
Narva PSK (Estonia)

Grupa C
DVTK Jegesmedvek Miskolc (Węgry)
Corona Brasov (Rumunia)
Txuri Urdin San Sebastian (Hiszpania)
Zwycięzca grupy A

Runda III (17 – 19.11.2017)

Grupa D
Sheffield Steelers (Wielka Brytania)
Rungsted Ishockey (Dania)
Yunost Mińsk (Białoruś)
Zwycięzca grupy B

Grupa E
Grenoble Bruleurs de Loups (Francja)
Nomad Astana (Kazachstan)
Ritten Sport (Włochy)
Zwycięzca grupy C

Finał (12-14.01.2018)

Zwycięzca grupy D
Drugie miejsce w grupie D
Zwycięzca grupy E
Drugie miejsce w grupie E


Źródło : http://gkstychy.info/hokej/