Szatałow na wylocie, Bartoszek blisko GKS-u.


Zmiana na stanowisku trenera GKS-u Tychy jest nieunikniona. Jurij Szatałow zostanie zwolniony, a jego następcą ma zostać – wynika z naszych informacji.

Szatałow objął stery tyskiego zespołu w trakcie minionego sezonu i wykonał zadanie jakie przed nim postawiono. GKS utrzymał się na zapleczu ekstraklasy i wydawało się, że trener będzie mógł kontynuować pracę także w następnej kampanii. Wiadomo już, że szanse na spełnienie takiego scenariusza są znikome.
Z informacji, do których udało nam się dotrzeć wynika, że Szatałow przekreślił swoją przyszłość w Tychach po tym jak odmówił dalszej współpracy z Wojciechem Szalą, dyrektorem sportowym GKS-u. Trener chciał, by to stanowisko objął człowiek z jego polecenia, na co w klubie nie wyrażono zgody.
Jurij Szatałow zamierzał w ten sposób zwiększyć swoje wpływu przy ul. Edukacji i mieć realną kontrolę nad transferami i kadrą na kolejny sezon. Zarząd klubu stanął jednak murem za Szalą i rozpoczął poszukiwania nowego szkoleniowca.
Wybór padł na bezrobotnego obecnie Macieja Bartoszka, który podczas minionego sezonu z powodzeniem prowadził Koronę Kielce. Po zmianach właścicielskich w klubie, trener musiał jednak odejść, ale wszystko wskazuje na, to że długo na bezrobociu nie będzie przebywał.
Zainteresowane strony są już po rozmowach, a porozumienie jest bliskie. Bartoszek ma zostać ogłoszony nowym trenerem GKS-u już na początku następnego tygodnia.

Źródło : http://pilkanozna.pl/