Tychy przeciwne dołączeniu do rozgrywek PHL czeskiego klubu HC Torax Poruba.

 


Czeska drużyna HC Torax Poruba nie wystąpi w Polskiej Hokej Lidze w sezonie 2017/2018. Tak zdecydowały kluby polskiej ekstraligi podczas spotkania w Katowicach.

Uczestnicy spotkania w Katowicach wymienili poglądy odnośnie przyjęcia klubu z Czech do rozgrywek Polskiej Hokej Ligi. W stolicy Górnego Śląska informacje o procesie licencyjnym przedstawili prezes PHL Janusz Wierzbowski i koordynator rozgrywek Marta Zawadzka. W Katowicach pojawili się również przedstawiciele czeskiego drugoligowca – prezydent Tomas Haring i generalny menedżer Pavel Hinner.

Debatę o ewentualnym przyjęciu klubu z Poruby do PHL otworzył Mirosław Minkina. – Dajmy szansę Porubie i sobie. Nie dzielą nas duże odległości, a będziemy mieć gwarancję wymiany doświadczeń – zaznaczył wiceprezes PZHL-u. Następnie swoje opinie wyrazili przedstawiciele klubów wysuwając argumenty zarówno za przyjęciem jak i nie przyjmowaniem Poruby do ligi.

Spotkanie zakończyło głosowanie, w którym większość klubów opowiedziało się przeciwko uczestnictwu klubu z Ostrawy w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi. Tym samym w najbliższym sezonie polska ekstraliga będzie liczyła zatem dziesięć lub jedenaście drużyn w zależności od wyniku procesu licencyjnego wobec MH Automatyki Gdańsk.

Dokładne wyniki głosowania. Za były: JKH GKS Jastrzębie i Naprzód Janów. Przeciwko zagłosowały: Comarch Cracovia, GKS Tychy, TatrySki Podhale Nowy Targ, PGE Orlik Opole, Tempish Polonia Bytom i MH Automatyka Gdańsk. Wstrzymali się od głosu: KS Unii Oświęcim i TAURON KH GKS Katowice.

Nieoficjalnie mówi się, że PZHL i kluby pozytywniej spojrzą na wniosek ekipy z dzielnicy Ostrawy jeśli chodzi o rozgrywki 2018-19, nie wiadomo jednak czy wówczas to Poruba będzie nadal zainteresowana grą w Polskiej Hokej Lidze.


Źródło : http://eurosport.onet.pl/