Ruszyły remont dróg i chodników.

 


W minionym tygodniu rozpoczął się remont al. Piłsudskiego i właśnie w tym rejonie należy spodziewać się utrudnień w ruchu. Po obu stronach drogi na odcinku od ronda Paprocańskiego do ul. Tischnera nawierzchnia została już sfrezowana i obecnie trwa wymiana krawężników. Kolejny etap to układanie asfaltu. Prace prowadzone są na blisko 1,5-kilometrowym fragmencie i wykonuje je firma WPRD Katowice, która w tym roku odpowiada za remonty dróg i ulic w Tychach (dokładnie chodzi o asfaltowe nakładki). Orientacyjny koszt prac to blisko 350 tys. zł.

W ramach tej samej umowy zostanie wymieniona nawierzchnia ulicy Edukacji. Remont planowo ma się rozpocząć już we wtorek, 25 kwietnia, a roboty będą prowadzone przy zawężeniu jezdni. I tak na fragmencie od ul. Edisona do ul. Grota-Roweckiego stara nawierzchnia zostanie sfrezowana, a następnie na całej szerokości drogi pojawi się nowy asfalt. Na dalszym odcinku – do wysokości ul. Elfów – naprawy będą prowadzone miejscowo, tam gdzie wymagana jest interwencja. Szacunkowa wartość remontu to 200 tys. zł. Równolegle na tym samym odcinku ul. Edukacji rozpoczął się remont chodnika (po stronie pływalni). To potężne zadanie, warte blisko 900 tys. zł. Te prace wykonuje jednak zupełnie inna firma Eko-Ogród. Drogowcy będą ingerować w warstwy konstrukcyjne chodnika, wybudowana zostanie ścieżka rowerowa z czerwonego asfaltu, a także azyl na wysokości przejścia dla pieszych w rejonie pływalni. Przebudowane zostaną również dwa perony przystankowe. Prace mają zakończyć się w czerwcu.

Nowa nakładka pojawi się też na ul. Wyszyńskiego. Tam ekipy remontowe będzie można spotkać na odcinku od al. Niepodległości do ul. de Gaulle’a. Termin rozpoczęcia remontu jest ściśle uzależniony od postępu prac na ul. Edukacji, bowiem realizuje go ten sam wykonawca firma (WPRD Katowice). Na terminy zaplanowanych prac może też wpływać pogoda. Dla przykładu jeszcze kilka dni temu odnotowano opady śniegu, co na kilka dnie wstrzymało zadania. Jeżeli aura będzie sprzyjała drogowcom, to na finał remontów nawierzchni na ulicach Piłsudskiego, Edukacji i Wyszyńskiego przyjdzie poczekać mniej więcej trzy tygodnie.

Wcześniej, bowiem na przełomie kwietnia i maja, do użytku kierowców ma zostać oddana „zawrotka” na al. Bielskiej. Zlokalizowana jest ona na fragmencie pomiędzy ul. Budowlanych, a ul Sikorskiego. Aktualnie trwa jej poszerzanie tak, by po zakończeniu prac w tym miejscu mogły nawracać samochody ciężarowe. Za roboty warte 30 tys. zł odpowiada firma INFRA-KOM z Lędzin. W tym samym rejonie dobiega końca remont chodnika na odcinku od przejścia na ul. Kościuszki do wysokości marketu. Roboty budowlane mają mieć swój finał w tym tygodniu, a do ustawienia zostaną tylko słupki zabezpieczające. Koszt prac to ok. 100 tys. zł, a ich wykonawcą jest firma Eko-Ogród.


Źródło : http://mzuim.tychy.pl/