XXV Mistrzostwa Polski Oldboys w hokeju na lodzie.

 


Tydzień po zakończeniu rozgrywek ligowych PHL, do rywalizacji o tytuł mistrzowski przystąpią hokejowi weterani. Na tyskim lodowisku rozegrane zostaną XXV Mistrzostwa Polski Oldboys. Impreza gościć będzie na Stadionie Zimowym już po raz piąty.

O medale walczyć będzie 10 zespołów. Oprócz gospodarzy – Podhale Nowy Targ, Pomorzanin Toruń, Stoczniowiec Gdańsk, Unia Oświęcim, Zagłębie Sosnowiec, Cracovia Pany, KH Sanok/Krynica, Polonia Bytom i GKS Katowice. Tytułu mistrzowskiego broni Podhale – które złoto zdobyło ostatnio trzy razy z rzędu. Drużyna GKS Oldboys ma na koncie jeden złoty (1999 rok), trzy srebrne i pięć brązowych medali.

To wyjątkowy turniej, bowiem w tym roku GKS Oldboys Tychy świętuje jubileusz 25-lecia. Po raz pierwszy tyskich oldboyów skrzyknął Dariusz Czerkawski, który przez kilka lat opiekował się drużyną, a po nim przejął ją Tadeusz Cichoń. W zespole grało wielu znanych tyskich hokeistów, choć ci najbardziej znani – Mariusz Czerkawski i Krzysztof Oliwa – jak dotąd nie zdecydowali się na występy. Przez kilka lat grał w tyskiej ekipie natomiast Henryk Gruth, który także teraz przyjechał na imprezę ze Szwajcarii.

– Choć z wieloma kolegami cały czas utrzymuję kontakt, mistrzostwa są szczególną okazją do spotkania i powspominania – powiedział. – Grając w GKS nie zdobyłem złotego medalu, udało mi się to dopiero w oldboyach, w Opolu. To były niezapomniane mistrzostwa. Zachęcam kibiców do odwiedzenia lodowiska i dopingowania drużyny. Będzie można zobaczyć w akcji wielu znanych przed laty zawodników, którzy kiedyś walczyli nie tylko w barwach GKS, ale także innych klubów.

– Nie jest dziś łatwo zorganizować drużynę oldboyów, bo w skali kraju mamy dość ograniczoną liczbę graczy – twierdzi Tadeusz Cichoń. – Wynika to z faktu, że zawodnicy występując w danym klubie grają tylko jakiś czas i niekonieczni potem się z nimi utożsamiają. Poza tym mamy sporą grupę hokeistów z zagranicy i nadal niewielką liczbę wychowanków. Na dodatek, niektórzy kończąc karierę w ogóle rezygnują z gry w hokeja. Rotacja w zespołach jest więc spora, dlatego drużyny posiłkują się amatorami. Mimo to, w składach drużyn nie brakuje znanych zawodników, co niewątpliwie dodaje meczom atrakcyjności i wpływa na ich poziom.

W GKS Oldboys Tychy zagrają: bramkarze – Grzegorz Augustyniak i Ireneusz Harańczyk oraz Tadeusz Drabik, Paweł Oelschlager, Tomasz Więckowski, Łukasz Mejka, Andrzej Wawrzonkowski, Marek Tabaka, Sebastian Kuczera, Tomasz Sornek, Andrzej Lewandowski, Tomasz Kaczkowski, Dariusz Chojecki, Kazimierz Łuka, Adam Katarzyński, Bartłomiej Sobas, Adam Beresiński, Piotr Bierzyński, Robert Jasiński, Tadeusz Cichoń.

Oto terminarz mistrzostw. 6.04: Oświęcim – Sosnowiec (godz.8), Bytom – Katowice (9.25), Toruń – Stoczniowiec (10.50), Sanok – Tychy (12.15), Podhale – Oświęcim (13.40), Cracovia – Bytom (15.05), Gdańsk – Sosnowiec (16.30), Cracovia – Sanok (17.55), Tychy – Katowice (19.20), Podhale – Toruń (20.45)

7.04: Sanok – Katowice (godz. 8), Tychy – Bytom (9.25) , Toruń – Sosnowiec (10.50), Gdańsk – Oświęcim (12.15), Cracovia – Katowice (13.40), Podhale – Sosnowiec (15.05), Sanok – Bytom (16.30), Toruń – Oświęcim (17.55), Cracovia – Tychy (19.20), Podhale – Stoczniowiec (20.45).

8.04: Mecze o miejsca od godz. 10, finał ok. godz. 14.50.


Źródło : http://mosir.tychy.pl/