Podsumowanie policyjnych działań „Trzeźwość”.

 


Podczas wczorajszych działań p.k. „Trzeźwość” tyscy policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie około 1700 kierujących. W ręce mundurowych wpadł jeden kierowca, który prowadził swój pojazd w stanie nietrzeźwości. Ponadto policjanci ujawnili 5 kierowców, którzy popełnili wykroczenie prowadząc w stanie po użyciu alkoholu. Jeden z kontrolowanych kierujących miał sądowy zakaz prowadzenie pojazdów.

Wczorajsze działania rozpoczęły się o godzinie 05.00 i trwały do godziny 13.00. W tym czasie patrole mundurowych sprawdzały stan trzeźwości kierujących, jednocześnie w kilku miejscach naszego miasta.

Podczas akcji stróże prawa skontrolowali około 1700 kierujących. W trakcie działań policjanci wyeliminowali z ruchu jednego kierującego, który popełnił przestępstwo kierowania pojazdu w stanie nietrzeźwości. 5 innych kierujących popełniło wykroczenie prowadząc swój pojazd po użyciu alkoholu. Przypominamy, że za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do dwóch lat, a także wiąże się to z utratą prawa jazdy. Ponadto policjanci zatrzymali 61-letniego kierującego mercedesem, który zdecydował się na jazdę samochodem pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Za złamanie sądowego zakazu kierowcy grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Działania te mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych spowodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/