Spotkanie przedstawicieli śląskich klubów w Tychach [wideo]

 


To ma być początek śląskiej koalicji. W czwartek na Stadionie Miejskim Tychy odbyło się spotkanie przedstawicieli klubów z naszego regionu. Jego inicjatorem był GKS Tychy. Licznie zebranych gości najpierw powitał prezes Tyski Sport S.A., Grzegorz Bednarski, a następnie głos zabrał koordynator grup młodzieżowych tyskiego klubu.

 Śląsk jest specyficznym regionem, nie tylko pod względem przemysłowym. To bez wątpienia prawdziwa kopalnia talentów. Wielu z naszych młodych zawodników wyjeżdża poza granice Śląska, a my chcemy doprowadzić do tego, żeby piłkarz dwa razy zastanowił się nad wyjazdem. Taki zawodnik musi wiedzieć, że tutaj wykonuje się dobrą prace i będzie miał szansę zaistnieć– mówi Piotr Mrozek, koordynator grup młodzieżowych w GKS Tychy

Na Stadionie Miejskim Tychy dyskutowano m.in. o współpracy pomiędzy klubami z województwa śląskiego, organizacji rozgrywek juniora młodszego B1 w sezonie 2017/18 oraz przedstawiono metody szkoleniowe wdrożone w GKS Tychy. Po części teoretycznej, goście udali się na część praktyczną na boisku.

 Takie spotkania są dobrą okazją do integracji. Ważne zadanie mają władze Śląskiego Związku Piłki Nożnej . Widzę, że te osoby myślą i starają się dbać o prestiż akademii czy poprawę pracy. To jest słuszny kierunek. Młodzież każdego z klubów daje perspektywę, że Śląsk będzie miał więcej do powiedzenia i będzie po prostu mocniejszy– dodaje Jan Żurek, koordynator sekcji młodzieżowych w Górniku Zabrze.

Pierwsze zebranie śląskich klubów w Tychach jest początkiem dyskusji o śląskiej piłce. Tematów kolejnych spotkań na pewno nie zabraknie.


Źródło : http://gkstychy.info/pilka/