WE DRAW A w Mediatece.

 


17 grudnia o godz. 19:00 dotrze do Tychów duet We Draw A, aby zakończyć tegoroczną odsłonę cyklu POLISH SOUNDS. Projekt tworzą Radek Krzyżanowski z tria Kamp! oraz Piotr Lewandowski z nieistniejącej już grupy Indigo Tree. Połączenie doświadczeń w graniu nowoczesnego electro-popu z wokalnymi wpływami alternatywnego folku zaowocowały w tym przypadku stworzeniem efektownych piosenek, które zaskakują monumentalnym brzmieniem i hipnotyczną rytmiką. Niby to techno, trance i EDM – ale w piosenkowej formule.

EDM to skrót od terminu „Electronic Dance Music”. Używa się go dosyć niefortunnie na określenie kiczowatych nagrań tworzonych przez gwiazdy wielkich imprez tanecznych w USA w rodzaju Skrillexa, Aviciiego czy Davida Guetty. Koneserzy nowej elektroniki traktują ten gatunek z pogardą – a niesłusznie, bo okazuje się, że można w nim znaleźć takie brzmienia, które posłużą do stworzenia nie przerysowanej, ale stylowej muzyki. 

Dowiódł tego… polski duet We Draw A. Tworzą go dwaj artyści znani z innych zespołów – Radek Krzyżanowski z tria Kamp! oraz Piotr Lewandowski z nieistniejącej już grupy Indigo Tree. Połączenie doświadczeń w tworzeniu nowoczesnego electro-popu z wokalnymi wpływami alternatywnego folku zaowocowały w tym przypadku stworzeniem efektownych piosenek, które zaskakują monumentalnym brzmieniem i hipnotyczną rytmiką. 

Na dwóch płytach wydanych przez duet – „Moments” i „Ghost” – nie brak bowiem elementów typowo klubowych estetyk – techno, trance’u, no i wspomnianego EDM. Wszystko to sprawia, że nagrania We Draw A uwodzą eterycznym śpiewem Piotra Lewandowskiego, ale również porywają do ekstatycznego tańca galopującą rytmiką, przestrzenną elektroniką i euforycznym nastrojem. Trochę to przypomina dokonania Underworld – ale ma bardziej współczesny i rozbuchany ton.