Dwie bramki „Jeziora” w meczu Reprezentacji Polski z Węgrami 5:4

Młodzieżowa reprezentacja Polski pokonała dziś swoich rówieśników z Węgier 5:4 i w sobotę może świętować awans na zaplecze elity. Warunek jest jednak jeden – w starciu z Włochami biało-czerwoni muszą zdobyć tylko punkt.

Już w 5. minucie sędzia główny odesłał do szatni Daniela Viziego, który ostro zaatakował Kordiana Chorążyczewskiego. Polacy zrobili użytek z pięciominutowego okresu gry w przewadze i zdobyli trzy bramki. Wynik spotkania otworzył Bartłomiej Jeziorski, a chwilę później na 2:0 podwyższył Mateusz Zieliński, który przymierzył z linii niebieskiej. Trzecie trafienie należało do Jeziorskiego, który efektownym zwodem wyprowadził w pole węgierskich defensorów i bramkarza.
W 12. minucie w sytuacji sam na sam z Davidem Markiem Kovacsem wykorzystał Mateusz Gościński i Polacy znaleźli się w bardzo korzystnej sytuacji. Na dodatek w połowie drugiej tercji na 5:0 podwyższył Iwo Sroka. Cała akcja była z gatunku tych, po których ręce same składają się do oklasków.
Ale w trzeciej odsłonie biało-czerwoni stracili kontrolę nad wydarzeniami na lodzie. A „,Madziarzy” rozkręcali się z minuty na minutę. Przewaga „Orłów” topniała w szybkim tempie. Na 46 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry kontaktowego gola zdobył Kevin Szabad.
Polska – Węgry 5:4 (4:0, 1:0, 0:4)
1:0 – Bartłomiej Jeziorski – Kamil Filip, Tomasz Skokan (5:42, 5/4)
2:0 – Mateusz Zieliński – Bartłomiej Jeziorski, Alan Łyszczarczyk (7:33, 5/4)
3:0 – Bartłomiej Jeziorski – Alan Łyszczarczyk (8:19, 5/4)
4:0 – Mateusz Gościński – Dawid Musioł (11:38),
5:0 – Iwo Sroka – Dominik Paś (28:18),
5:1 – Andor Peter – Marcell Revesz, Martin Sagi (40:32, 5/4),
5:2 – Marcell Revesz – Andor Peter (50:15),
5:3 – Martin Sagi – Andor Peter, Nandor Fejes (51:51, 5/4),
5:4 – Kevin Szabad – Bence Stipsicz, Andor Peter (59:14, 5/4).
Sędziowali: Jurij Oskirko (Rosja) – Havar Dahl (Norwegia), Elias Seewald (Austria).
Minuty karne: 16 – 31 (w tym kara meczu dla Daniela Viziego i dwie minuty kary technicznej).
Strzały: 32-44.
Polska: Studziński – Chorążyczewski, Skokan (2); Filip (2), Łyszczarczyk (4), Jeziorski – Kamienieu, Wsół; Krężołek, Wróbel (2), Gościński (2) – Michałowski, Musioł; Pelaczyk (2), Zygmunt, Paś (2) – Zieliński, Bizacki; Olszewski, Bichta, Sroka.
Trener: Torbjörn Johansson.
Węgry: Kovacs – Stipsicz, R. Kiss (2); Vertes, P. Kiss, Molnar – Fejes, Bugar; Vizi (25), Nagy, Z. Kiss – Sandor, Bukor; Kreisz (2), Szabad, Szigeti – Erdely; Sagi, Revesz, Peter.
Trener: Rich Chernomaz.