7 lub 8 września Superpuchar a kilka dni później start Polskiej Hokej Ligi.

PZHL LogoPolski Związek Hokeja na Lodzie przedstawił dwie propozycje terminarza na najbliższy sezon. W Polskiej Hokej Lidze zagra 12 bądź 14 drużyn.

Propozycje dwóch terminarzy pojawiły się na oficjalnej stronie internetowej związku i – jak wynika z naszych informacji – nie były konsultowane z klubami. W obu przypadkach rozgrywki miałyby się rozpocząć 11 września, czyli tydzień po turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich.

Hokejowa centrala chciałaby również rozegrać mecz o Superpuchar Polski, w którym zmierzyłyby się podobnie jak przed rokiem – Comarch Cracovia i GKS Tychy. Mecz ten odbędzie się 7 lub 8 września.

Polski Związek Hokeja na Lodzie zaznaczył, że jest to jedynie propozycja terminarza. Teraz na ten temat muszą wypowiedzieć się drużyny.

– Do 21 lipca kluby mogą zgłaszać akces do udziału w rozgrywkach. Po tym terminie, a także po analizie wniosków, proces licencyjny dobiegnie końca. Na razie zatem nie wiadomo jeszcze dokładnie, ile drużyn wystąpi w najwyższej lidze. Natychmiast po zakończeniu procesu licencyjnego poinformujemy o jego rezultatach – powiedział prezes Polskiej Hokej Ligi Janusz Wierzbowski.

W obydwu propozycjach terminarza wszystkie drużyny rozegrają dwie rundy meczów systemem każdy z każdym (przy 12 drużynach, każda wystąpi w 22 spotkaniach; przy 14 wystąpi w 26 potyczkach). Różnice rozpoczynają się później, w drugiej części zmagań. Polska Hokej Liga zostanie wówczas podzielona. W grupie mistrzowskiej rywalizować będzie sześć ekip, zaś pozostałe (sześć lub osiem, w zależności od tego, ile ekip zgłosi się do rozgrywek) walczyć będą o dwa miejsca premiowane awansem do play off.


Źródło : http://sport.nowosci.com.pl/