Ajax nie chce sprzedawać Milika.

arkadiusz-milikCzyżby Arkadiusz Milik miał na kolejny sezon pozostać w Ajaksie Amsterdam? Taki przynajmniej scenariusz kreśli Gianluca Di Marzio, znany włoskich dziennikarz. Jego zdaniem, wszyscy zainteresowani skorzystaniem z usług polskiego napastnika będą musieli obejść się smakiem.

Przypomnijmy, że 22-letni Milik po znakomitym sezonie 2015-16 i udanych mistrzostwach Europy znalazł się na celowniku kilku znanych klubów europejskich. W ostatnich tygodniach łączono go już z Leicester City, Sevillą, Interem Mediolan czy Lazio, jednak najpoważniejsze zainteresowanie przejawiało Napoli, które było skłonne wyłożyć za Polaka nawet kilkanaście milionów euro.

Zdaniem Di Marzio, w Amsterdamie rozważyli wszystkie „za” i „przeciw”, po czym uznali, że najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich stron będzie pozostanie Milika w Ajaksie.

Urodzony w Tychach napastnik już dziś jest wyceniany na około 15 milionów euro, a jeśli pomoże swojej drużynie w awansie do Ligi Mistrzów i rozegra kolejny dobry sezon na holenderskich boiskach, to za rok jego wartość może być jeszcze większa, a sam zawodnik otrzyma zdecydowanie ciekawsze – tak pod względem finansowym, jak i sportowym – oferty.

„To prawda, że zainteresowanie ze strony Napoli było poważne. Piłkarz odwiedził przecież Włochy wraz ze swoim agentem i wydawało się, że transfer jest bliski. Ajax Amsterdam podjął jednak decyzję o tym, by Milika podczas tego lata nie sprzedawać. Peter Bosz chce mieć go w swoim zespole i budować nowy Ajax właśnie wokół Polaka. Z tego co wiem, Arkadiusz Milik podszedł do stanowiska klubu ze sporym zrozumieniem” – napisał Di Marzio.

W poprzedniej kampanii Milik wystąpił na wszystkich frontach w 42 meczach, w których strzelił 24 gole i zapisał na swoim koncie 12 asyst. Młody napastnik był również jedną z kluczowych postaci reprezentacji Polski podczas eliminacji i już w trakcie samych mistrzostw Europy we Francji.


Źródło : http://www.pilkanozna.pl/