Potrącenie pieszego na pasach.

wypadekTyscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło w piątek w Tychach na ul. Bibliotecznej. Kierujący audi potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 41 – letniego mężczyznę. Poszkodowany trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 15.00 w Tychach na ulicy Bibliotecznej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22 – letni tyszanin kierując samochodem audi na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił przechodzącego mężczyznę. W wyniku zdarzenia poszkodowany 41 – letni tyszanin ze złamanym barkiem trafił do szpitala. Tyscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności zaistniałego zdarzenia.

Pamiętajmy, że oprócz stosowania się do przepisów ruchu drogowego należy przede wszystkim MYŚLEĆ na drodze, nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu drogowego. Kierujący ma obowiązek zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. Natomiast pieszy powinien upewnić się że pojazd całkowicie się zatrzymał, aby go przepuścić. Bądźmy rozsądni i nie spieszmy się, bo lepiej stracić minutę w życiu, niż życie w minutę… Żadne przepisy, ani też znaki, nie sprawią, że będzie bezpiecznie, jeżeli sami nie będziemy ostrożni!


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/