Krzysztof Majkowski jedzie na kilkudniowe szkolenie do Toronto.

Siedmiu polskich trenerów hokejowych, w tym selekcjoner kadry Jacek Płachta, wyjedzie w czwartek na kilkudniowe szkolenie do Toronto. W maju podobne warsztaty, też z udziałem Polaków, odbyły się w Moskwie przy okazji rozgrywanych tam mistrzostw świata elity.

Krzysiek MajkowskiW gronie słuchaczy znalazł się ponownie drugi trener wicemistrza Polski GKS Tychy Krzysztof Majkowski.

– W czwartek wylatujemy do Monachium, a stamtąd czeka nas dziewięciogodzinny lot do Toronto. Powrót zaplanowano na wtorek. Jest to szkolenie organizowane przez kanadyjski związek dla trenerów seniorskich drużyn, więc istnieje prawdopodobieństwo, że wezmą w nich udział szkoleniowcy z NHL. Zajęcia odbywać będą się od piątku do niedzieli i w przeciwieństwie do seminarium w Moskwie, nacisk będzie położony głównie na prowadzenie treningów – powiedział asystent Jiriego Sejby cytowany przez stronę internetową GKS.

W Rosji tematem przewodnim szkolenia była psychologia sportu.

W nawiązaniu kontaktów w Kanadzie pomógł Polakom Jarosław Byrski, założyciel i właściciel szkoły hokejowej współpracującej m.in. z zespołami Ottawa Senators czy Tampa Bay Lightning.

Mieszkający od 30 lat w Kanadzie Byrski w listopadzie poprowadził w Katowicach trzydniowy camp dla 133 dzieci w wieku 12-16 lat i ich trenerów.

– Skończyłem psychologię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, ale byłem zafascynowany hokejem, poczułem jego magię. I kiedy wyjechałem do Kanady, zacząłem pracę w szkole hokejowej. Od 1993 prowadzę własną. Obecnie w NHL gra około 80 „moich” zawodników – mówił Byrski.


Źródło : http://eurosport.onet.pl/