Kamil Kiereś pozostanie trenerem GKS-u Tychy.

GKS Tychy rozgrywki II ligi zakończył na trzecim miejscu i wywalczył awans na zaplecze Ekstraklasy. Tym samym został zrealizowany cel postawiony przed Kamilem Kieresiem, a umowa z trenerem została przedłużona.

Kamil Kieres przed SiarkąKamil Kiereś trenerem GKS-u Tychy został przed sezonem 2015/2016. Śląski klub po słabym sezonie i spadku z I ligi miał szybko wrócić na ten szczebel rozgrywkowy. Pod wodzą Kieresia GKS w 34 kolejkach zdobył 59 punktów i w ostatnim meczu sezonu zapewnił sobie awans na zaplecze Ekstraklasy.

– Przed trenerem Kieresiem i jego sztabem został postawiony jasny cel – szybki powrót drużyny do I ligi. Mimo trudnego sezonu został on zrealizowany, dlatego też umowa uległa automatycznemu przedłużeniu. Cieszymy się z osiągniętego sukcesu, ale zaczynamy myśleć o nadchodzących rozgrywkach. Wierzę, że pod wodzą Kamila Kieresia zespół ponownie będzie dawał dużo radości naszym kibicom już na pierwszoligowym poziomie – przekazał za pośrednictwem oficjalnej strony klubu Grzegorz Bednarski, prezes GKS-u Tychy.

Tym samym umowa 42-letniego szkoleniowca z tyskim klubem obowiązywać będzie do końca sezonu 2016/2017. Jego asystentem pozostanie Andrzej Orszulak.


Źródło : http://sportowefakty.wp.pl/