Teatr Konesera – „Obietnica poranka” w Teatrze Małym

Teatr Konesera – „Obietnica poranka”
Teatr Mały, 18.04.2016 godz. 18.30

 

Teatr Konesera - Obietnica poranka

 

Teatr Mały zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Teatru Konesera. Tym razem na deskach teatru zaprezentowany zostanie spektakl Agencji CDN z Krakowa: Romain Gary ” Obietnica poranka”.

Spektakl, na podstawie autobiografii Romaina Gary’ego, to niezwykła opowieść o nadopiekuńczej matczynej miłości napisana z delikatnością, ciepłem i subtelną ironią.
Romain Gary (właśc. Romain Kacew, znany również pod pseudonimem Émile Ajar) urodził się w 1914 w Wilnie, zmarł 1980 roku w Paryżu. Francuski pisarz, scenarzysta i reżyser filmowy, dyplomata. Studiował prawo w Aix-de-Provance i w Paryżu. Gdy wybuchła II wojna światowa wstąpił do francuskich sił zbrojnych, w których po ukończeniu oficerskiej szkoły lotniczej służył jako pilot. Po wojnie rozpoczął karierę dyplomatyczną. Był między innymi konsulem generalnym Francji w Los Angeles, pełnił misje dyplomatyczne w Szwajcarii, Boliwii i Bułgarii. Zadebiutował w 1945 roku powieścią „Edukacja europejska”. Jest jedynym autorem, który dwukrotnie otrzymał prestiżową Nagrodę Goncourtów, w 1956 za „Korzenie nieba” i w 1975 roku za „Życie przed sobą”, wydaną pod pseudonimem Émile Ajar. „Obietnica poranka” („La promesse de l’aube”) została opublikowana w 1960 roku i zaliczana jest do jednej z piękniejszych opowieści o matce i synowskiej miłości.

adaptacja: Ewa i Maciej Wojtyszko
przekład: Jerzy Pański
reżyseria: Maciej Wojtyszko
muzyka: Irina Błochina
scenografia: Urszula Bartos-Gęsikowska
obsada: Anna Seniuk i Grzegorz Małecki

Więcej na : http://www.teatrmaly.tychy.pl/