Policjanci z tyskiej komendy zatrzymali 44-latka za usiłowanie zabójstwa.

 


Za usiłowanie zabójstwa odpowie zatrzymany przez policjantów 44-letni mieszkaniec Tychów, który ranił nożem innego mężczyznę. Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem, na klatce schodowej w jednym z bloków przy ulicy Andersa. Ugodzony nożem w rękę 51- latek został przewieziony do szpitala. Wczoraj sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu napastnika.

6 lipca około godziny 20.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie od kobiety, która oświadczyła, że jej partner został zaatakowany nożem.
Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce ustalając, że sprawca na klatce schodowej w jednym z budynków wielorodzinnych przy ulicy Andersa zadał kilka ciosów nożem 51-latkowi. Jak ustalili mundurowi, mężczyźni się znali i doszło między nimi do kłótni.
Poszkodowany został zabrany do szpitala, natomiast policjanci od razu rozpoczęli intensywne poszukiwania sprawcy.

Jeszcze tego samego dnia, po godzinie 23.00 w jednym z mieszkań na ulicy Arkadowej, mundurowi zatrzymali 44-letniego mężczyznę podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa i przewieźli go do policyjnej izby zatrzymań.
Był nietrzeźwy – badanie zatrzymanego wykazało, że miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. O zdarzeniu poinformowano prokuratora, pod którego nadzorem jest teraz prowadzone śledztwo, mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

W poniedziałek mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Może mu grozić dożywotnie więzienie.


Źródło : https://tychy.policja.gov.pl/