Okno na kulturę – „Szalony świat kota Cukierka”.

 


Od 2 lipca Okno na kulturę w Gemini Park Tychy opanuje kot Cukierek. Wszystko to za sprawą planowanej mini wystawy prac plastycznych dzieci tyskich szkół podstawowych, laureatów miejskiego konkursu plastycznego „Szalony Świat kota Cukierka”.

Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową nr 7 im. Powstańców Śląskich w Tychach i Urząd Miasta Tychy z okazji ogólnopolskiej prapremiery najnowszej części przygód kota Cukierka: „Posłuchaj, Cukierku!”  autorstwa Waldemara Cichonia oraz inauguracji szlaku kota Cukierka, który w kolejnych latach będzie tworzony w Tychach w przestrzeni miasta.

19 najlepszych prac, które zajęły miejsca na podium w swoich kategoriach oraz wyróżnienia jury, były prezentowane w czerwcu na wystawie w holu Mediateki. Od 2 lipca prace powędrują do Okna na kulturę, tak by każdy mógł obejrzeć wykreowane przez dzieci nowe przygody kota Cukierka. Konkurs zakładał wymyślenie i zilustrowanie realnej lub fantastycznej przygody tytułowego bohatera. Na konkurs nadesłano ponad 100 prac, z których jury złożone z artystów i przedstawicieli organizatorów, wybrało 10 wyróżnień oraz 6 nagród w trzech kategoriach (przedszkola, klasy 1-3 i klasy 4-8 szkół podstawowych). Specjalną nagrodę przyznał także Dariusz Wanat, ilustrator serii o kocie Cukierku.

Wystawa jest jednym z działań promujących nowo powstający szlak kota Cukierka.  Pierwszy punkt na szlaku to Mediateka, w której znajduje się siedziba główna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach.


Źródło : https://kultura.tychy.pl/