Motoserce w tyskim Parku Miejskim.

 


MOTOSERCE to wydarzenie organizowane przez motocyklistów w całej Polsce od kilkunastu lat. Impreza cieszy się dużą popularnością, a cel jaki jej przyświeca jest bardzo ważny dla całego społeczeństwa.

Na czas imprezy zostanie podstawiony krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w którym będzie można oddać krew i podzielić się tym darem życia.
Dla chętnych będzie okazja zarejestrować się w bazie DKMS. Nasza zgodność genetyczna może komuś uratować życie, dlatego jest to też bardzo ważne! Ciepło zachęcamy.
Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Woman Of South gwarantują koncerty muzyczne, konkursy z nagrodami, pokazy ratownictwa medycznego, strefę gastronomiczną, stoiska z gadżetami motocyklowymi i wiele innych. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych.

Program:
10.00-14.00 krwiobus RCKiK Katowice – każdy krwiodawca otrzyma pakiet upominków oraz możliwość wzięcia udziału w losowaniu atrakcyjnych nagród
12.00 pokaz ratownictwa
13.00 parada motocyklowa ulicami miasta
14.00 koncert
15.00-16.00 losowanie nagród dla krwiodawców oraz konkursy z nagrodami
16.00 pokaz sztuk walki / samoobrony
16.30 koncert
18.00 zakończenie wydarzenia

Na czas trwania wydarzenia zostały przygotowane różne atrakcje dla dorosłych oraz dla najmłodszych.

W strefie dla dzieci będą dostępne dmuchańce, animatorzy oraz cała moc słodkości: wata cukrowa, lody i popcorn.

Każdy chętny będzie mógł dosiąść profesjonalnego quada, którym na co dzień porusza się zawodowy ratownik medyczny. Dorośli uczestnicy wydarzenia będą mogli spróbować swoich sił na symulatorze dachowania samochodem lub na symulatorze stawiania motocykla na koło. Przez cały dzień będzie można zapoznać się z najnowszymi modelami motocykli marki Indian podczas jazd testowych.

Każdy i duży i mały będzie mógł podszkolić się w sztukach walki, a co najważniejsze w udzielaniu pierwszej pomocy. Wszystkie szkolenia będą prowadzone przez wykwalifikowany personel.

Kiedy już braknie sił do dyspozycji będzie strefa chillu oraz gastro, gdzie będzie można się posilić i odpocząć.

Dodatkową atrakcją będą stoiska z odzieżą i akcesoriami motocyklowymi, ale nie tylko. Można będzie również nabyć pamiątkową koszulkę lub blachę.

Całe wydarzenie będzie otoczone oprawą muzyczną, a po południu wystąpią na żywo lokalne zespoły muzyczne.

MOTOSERCE to wydarzenie objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Tychy Macieja Gramatyki.Źródło : https://kultura.tychy.pl/