Zmiana organizacji ruchu na bieruńskiej starówce.

 


Rozpoczęły się prace związane z wprowadzeniem zmian organizacji ruchu na starówce. Pierwsze zmiany już weszły w życie: ulica Krakowska stała się drogą z pierwszeństwem przejazdu na skrzyżowaniach z ul. Spyry i Kudery. Jakie jeszcze zmiany przed nami i od kiedy zaczną obowiązywać? Wyjaśniamy poniżej.

Od 18 czerwca 2024 r. weszła w życie nowa organizacja ruchu na ulicy Krakowskiej i skrzyżowaniach z ulicami Spyry i Kudery.

Co się zmieniło?

  • Na skrzyżowaniach ulicy Krakowskiej z ulicami Spyry i Kudery nie obowiązuje już reguła prawej ręki, a drogą z pierwszeństwem przejazdu jest ul. Krakowska.
  • Skrzyżowanie ul. Krakowskiej z ul. ks. Macierzyńskiego pozostaje – jak do tej pory – skrzyżowaniem z pierwszeństwem przejazdu dla jadących ul. Krakowską.

Prosimy o zwiększoną uwagę i zachowanie ostrożności!

Dodatkowo w obrębie rynku wyznaczono dodatkowe stanowiska postojowe.

Ponadto od 1 lipca zmieni się także sposób pobierania opłat w strefie płatnego parkowania (obszar rynku). Opłaty nie będą już pobierane przez inkasenta. W dwóch miejscach w obrębie rynku pojawią się parkomaty, w których będzie można dokonać płatności gotówką, kartą płatniczą lub blikiem.

Opłata za postój będzie pobierana w dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach 7:00 – 17:00 (wcześniej: od 8:00 do 16:00).

Będą obowiązywać także nowe stawki opłat:

  • 1 złoty – za pierwszą rozpoczętą godzinę postoju
  • 2 złote – za drugą rozpoczętą godzinę postoju
  • 3 złote – za trzecią rozpoczętą godzinę postoju
  • 1 złoty – za czwartą i każdą następną rozpoczętą godzinę postoju


Źródło : https://www.bierun.pl/