Rafał Makowski podpisał z GKS-em Tychy dwuletni kontrakt.

 


Do drużyny Trójkolorowych dołącza 27-letni pomocnik, Rafał Makowski. Nowy zawodnik Tyszan podpisał z klubem kontrakt na 2 lata z opcją przedłużenia o rok.

Rafał posiada bogate doświadczenie w swoim piłkarskim CV. Warszawiak rozpoczął swoją przygodę z piłką nożna w zespole Legionistów. Tam szlifował swoje umiejętności w Legii U19 i rezerwach Wojskowych, a później w pierwszej drużynie. Stamtąd udał się na wypożyczenie do Pogoni Siedlce, a później do Zagłębia Sosnowiec, które po czasie zakontraktowało zawodnika. Kolejnym klubem Rafała był Radomiak Radom, później Śląsk Wrocław, a ostatni czas spędził w węgierskim teamie Kisvárda.

W trakcie swojej kariery rozegrał 260 spotkań, zdobył 32. bramki i odnotował 26 asyst. W sumie na murawach spędził prawie 18000 minut. Na swoim koncie ma tytuł wicemistrza Węgier oraz awanse do wyższych lig w polskich rozgrywkach, m.in. w Radomiu i w Sosnowcu. Grał także w kwalifikacjach do Ligii Europy, Ligi Mistrzów, Ligi Konferencji i spotkaniach Ligi Europy.

Jest zawodnikiem prawonożnym. Ma 191 cm wzrostu. Łącznie 13 razy reprezentował Polskę: w kadrze U19, U20 i U21. Z orzełkiem na piersi strzelił dwa gole.

GKS Tychy jest 5. klubem Makowskiego, w którym będzie współpracował z trenerem Banasikiem. To właśnie trener GKS-u „przesunął” nowego zawodnika Trójkolorowych na pozycję „dziesiątki” i z Młodej Ekstraklasy wprowadził go do pierwszego zespołu Legii Warszawa.


Źródło : https://kp-gkstychy.pl/