Premiera III tyskiego zina fotograficznego.

 


Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na premierę zina fotograficznego, podsumowującego miniony rok, zdjęciami wykonanymi przez 23 osób z TTF-u oraz dwa pokazy fotografii (slide show) w Spółdzielczym Domu Kultury Tęcza.

Spotkanie odbędzie się w środę, 19 czerwca, o godz. 18.00. Każdy uczestnik otrzyma egzemplarz publikacji. Udział jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy, których rozpoczęcie zostanie ogłoszone na stronie ttf.tychy.pl. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zasady są proste: osoby należące do Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego pokazują swoje zdjęcia (lub tylko jedno zdjęcie) o dowolnej tematyce i miejscu wykonania, zrobione w 2023 roku. Dwie strony formatu A4 to indywidualna przestrzeń, własna ściana w galerii, którą każdy zapełnia najlepiej jak umie. Do wyboru najlepszych kadrów zaproszono dwoje znakomitych fotografów, z którymi TTF miał już okazję wcześniej współpracować: Iwonę Germanek i Krzysztofa Gołucha. Podczas warsztatów-konsultacji w „Tęczy” wskazywali najlepszą drogę dla zaprezentowania prac w tej publikacji.

Czerń i biel czy intensywność koloru, zdjęcie z Tychów czy znad morza, jedna duża fotografia czy zestaw czterech, krótki tekst czy tylko tytuł. Takie dylematy rozstrzygaliśmy – mówi Marcin Zimnal, prezes TTF-u.

Premiera to także 2 pokazy zdjęć. Pierwszy to zbiorowy slide show autorstwa TTF-owiczów, a drugi to pokaz fotografii Katarzyny Piechowicz. Zaproszona przez TTF artystka jest niezależną fotografką dokumentalną. Stypendystka Magnum Photos. W swojej pracy skupia się na długoterminowych projektach związanych z osobami i społecznościami doświadczającymi wykluczenia. Jej projekt „Seniorzy”, poświęcony samotności osób starszych, trafiał do finału Nagrody im. Krzysztofa Millera za Odwagę Patrzenia i zdobył I nagrodę Grand Press Photo w 2020 roku. Obecnie pracuje nad projektem „Romni”, opowiadającym o kobietach społeczności romskiej.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Miasta Tychy, w ramach Tyskich Inicjatyw Kulturalnych. Partnerzy: Spółdzielczy Dom Kultury TSM Oskard „Tęcza” i Tychy Press Photo.

Projekt i skład katalogu: Atelier Idel Agnieszka Seidel-Kożuch.

Po premierze zin będzie też dostępny w formie on-line na stronie ttf.tychy.pl.


Źródło : https://kultura.tychy.pl/