Zapisz się na 12 Tyski Półmaraton.

 


Trwają zapisy na 12 Tyski Półmaraton.

Tyski Półmaraton – bieg na 21km po trasie z atestem PZLA. Trasa prowadzi ulicami miasta Tychy (asfalt) oraz wokół jeziora Paprocańskiego (częściowo ubite trakty leśne). Start, meta, biuro zawodów i miasteczko biegowe będzie umieszczone w okolicach Stadionu Lekkoatletycznego w Tychach przy ulicy Edukacji.

Celem imprezy jest popularyzacja biegania jako formy czynnej rekreacji oraz promocja Tychów jako miasta dobrego do uprawiania sportu.
Podczas zawodów odbywa się wiele imprez towarzyszących takich jak biegi dla dzieci, rozgrzewka i zajęcia sportowe, masaże, atrakcje dla najmłodszych.

Pierwsza edycja odbyła się we wrześniu 2012 roku w której wzięło udział ponad 400 osób natomiast w 2019 w biegu uczestniczyło już prawie 1600 osób! W 2020 roku bieg się nie odbył z powodu obostrzeń pandemicznych ale rok później wróciliśmy na trasę Tyskiego Półmaratonu. W 2023 roku zapisanych było 1939 a ukończyło 1656 osób.

W tym roku zapraszamy Was na trasę debiutującą w 2022 roku – przez całe Tychy i Paprocany z finiszem na Stadionie Lekkoatletycznym!
Bieg odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Tychy.

Koniec zapisów z koszulką 4 sierpnia 2024 (bez koszulki 25 sierpnia)

>>>   ZAPISY DO 12 TYSKIEGO PÓŁMARATONU   <<<