Wernisaż wystawy fotografii „Północ” Ireneusza Kaplera w SDK Tęcza.

 


Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii „Północ” Ireneusza Kaplera z TTF-u w Spółdzielczym Domu Kultury Tęcza w Tychach, w poniedziałek, 10 czerwca o godz. 18.00.

Mówi autor: Czerwiec to moment kiedy zaczynamy myśleć o wakacjach, o wyjazdach – tych dalekich jak i tych bliskich. Moment w którym dość często wspominamy chłód – bo za oknem pierwsze upały. Islandia to jedno z najbardziej fascynujących miejsc w Europie – dzika, odludna, surowa, kontrastowa. Tutaj przeplatają się opowieści o trollach, sagi islandzkie, mity nordyckie – z codziennością życia. To miejsce, gdzie zimą słońce przyświeca przez 3-4 godziny, a wiosną – ledwo chowa się za horyzont. To mała wyspa, która powierzchnią zajmuje dla porównania około 1/3 powierzchni Polski. Wyspa 130 wulkanów, lodowców, 13 lodowców i niezliczonych gorących źródeł.

Zdjęcia zostały wykonane podczas czterech wypraw na Islandię zimą oraz wczesną jesienią, na przestrzeni 5 lat. Dla autora to pory roku kiedy ta wyspa pokazuje swoje surowe oblicze. To chyba najbardziej nieprzewidywalne pory roku, gdy pogoda potrafi się zmienić z godziny na godzinę.

Zapraszam na krótką wycieczkę do miejsca w którym zostawiłem swoje serce – zachęca Irek Kapler.

Irek Kapler – miłośnik i amator fotografii, ale przede wszystkim podróży… tych dalekich i bliskich. Fotografie traktuje jako swego rodzaju „dziennik podróży” oraz „pamiętnik swoich przygód”. Podczas każdego wyjazdu – w kraju czy zagranicą – stara się poznać kulturę, kuchnię, obyczaje danego regionu. Poznać naturę i przyrodę miejsca, w którym się znajduje. W ten sposób poznaje kraj, krajobrazy ale też ludzi i tradycje – co pozwala zupełnie inaczej spojrzeć na otaczający świat. Prywatnie – mieszkaniec Nikiszowca.

Wstęp jest wolny.

Organizatorzy wystawy: Spółdzielczy Dom Kultury „Tęcza” Tyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Oskard” i Tyskie Towarzystwo Fotograficzne. SDK „Tęcza” znajduje się w Tychach przy Al. Niepodległości 188.

To kolejna wystawa będąca efektem stałej współpracy TTF-u i Tęczy. Do stycznia mogliście oglądać zdjęcia autorstwa Marcina Zimnala, który pokazał dekadę przemiany centrum Katowic, a w planach jest kolejna wystawa, tym razem zbiorowa.Źródło : http://ttf.tychy.pl/