Wiolka Walaszczyk Stand Up w tyskim Belfegorze.

 


Teatr Belfegor – 25.06.2024 r., godz. 19.00

Bilety : 70 PLN   – kupbilecik.pl

Zapraszamy Was serdecznie na wieczór pełen abstrakcji, bezkompromisowych żartów i jakże dzikich przemyśleń. Porzućcie konwenanse i wpadajcie oczyścić głowę podczas wieczoru stand upowego.

Wiolka Walaszczyk to stand-uperka, improwizatorka, twórczyni skeczów komediowych oraz reklam. Nieposkromiony wulkan energii, który przebojem wdarł się na scenę stand-upową, zaskarbiając sympatię fanów absurdalnych pomysłów oraz bezkompromisowej komedii.

Pierwsze sceniczne kroki postawiła w 2007 roku, współtworząc legendarną już grupę W Gorącej Wodzie Kompani. Dała się tam poznać jako błyskotliwa, niepokorna i nieprawdopodobnie śmieszna improwizatorka, obok której nie można przejść obojętnie. Publika pokochała jej niewyparzony język i ogromny dystans, które okazały się nie tylko świetnym połączeniem, ale też znakiem rozpoznawczym gdańskiej komiczki.

To, co przysporzyło Wiolce największą rozpoznawalność i sympatię fanów, to bez wątpienia jej dokonania w stand-up comedy. Od 2013 roku regularnie występuje z kolejnymi programami, udowadniając, że jest jedną z najzabawniejszych osób na polskiej scenie stand-upowej.

Programy stand-upowe Wiolki Walaszczyk zdobyły dotychczas blisko 7 milionów wyświetleń, a liczba ta wciąż rośnie. Jej szalona wyobraźnia sprawdziła się także w innych projektach, takich jak Roast Pudziana oraz sketch-shows „Lotek i Rutek prezentują” oraz „107 OGARNiA”, którego jest współtwórczynią.

Warto wspomnieć też o jej licznych występach telewizyjnych oraz w serwisach streamingowych. Występowała m.in. dla Netflixa, Comedy Central, u Kuby Wojewódzkiego, czy też w programie „Tylko dla dorosłych”. Z kolei w 2023 roku Wiolka Walaszczyk pojawiła się w polskiej edycji „LOL: kto się śmieje ostatni”. Jak poradziła sobie z trudnym zadaniem rozśmieszania pozostałych gwiazd programu? Czy udało się jej zachować kamienną twarz do samego końca? Przekonajcie się, oglądając „LOL” na Prime Video Polska.

Pełne programy Wiolki:

– Hilarious Trio (2016, Netflix)

– Życie od kuchni (2020, YouTube)

– Pucz (2022, YouTube)

– Gąski, gąski do domu (2024, Standhub.pl)

Obecnie występuje ze swoim najnowszym programem: „Mleczarnia z Przecławia”