Program INDUSTRIADY 2024 w Tyskich Browarach Książęcych.

 


Święto Szlaku Zabytków Techniki od piętnastu lat łączy przeszłość i teraźniejszość, czego efektem są na nowo odkrywane historie o naszym regionie. Tym razem zapraszamy do wspólnego świętowania – 15 LAT RAZEM. To właśnie ten czas, by podkreślić naszą szlakową wspólnotę. Torty, fajerwerki, wspólna zabawa, czas dla dużych i małych, rodzin i indywidualnych poszukiwaczy, grup przyjaciół i znajomych. Świętujmy.

Ponizej przedstawiamy program święta Szlaku Zabytków w Tyskich Browarach Książęcych.

Sobota, 1 czerwca 2024 r.,

 • Wielkie jubileuszowe grillowanie – piknik – godz. 10:00 – 00:00
Świętuj z nami 15 lecie INDUSTRIADY wspólnym jubileuszowym gillowaniem ze smokera „Tyskie Smoky”.

Specjalnie na tę okazję ekipa „Tyskie Smoky” w naszym ogródku Pubu pod Browarem przygotowała jubileuszowe industrialne menu, w którym każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie: od delektowania się soczystymi kawałkami mięsa z grilla, doprawionymi niezwykłymi przyprawami i podawanych z pysznymi dodatkami, po mnóstwo innych grillowych rarytasów. Dołączcie do nas i przy wspólnych stołach świętujmy razem.

Informacje dodatkowe

Dla gości udostępniony zostanie letni ogródek, Pub pod Browarem. Cennik potraw dostępny w punktach gastronomicznym.

 

 • Historyczne fotografie Tyskich Browarów Książęcych – pokaz multimedialny – godz. 10:00 – 16:00
Tylko w dniu INDUSTRIADY będziecie mieć okazję wyruszyć w tę niezapomnianą podróż po historii Tyskich Browarów Książęcych, ukazaną na fotografiach. Wspólnie z nami zobaczcie, jak przez piętnaście lat świętowaliśmy INDUSTRIADY oraz inne wydarzenia. Tym wyjątkowym pokazem, chcemy uczcić industrialny jubileusz. Sprawdźcie co się zmieniło, co zniknęło, a co pojawiło.

Informacje dodatkowe

Pokaz wyświetlany będzie w Sali Browarium w Tyskich Browarach Książęcych. Bez ograniczeń wiekowych.

 • Industrialnie po Tyskich Browarach Książęcych – zwiedzanie z przewodnikiem – godz. 10:00 – 19:00

Rezerwacja

Specjalnie w tym dniu przygotowaliśmy wyjątkowe wycieczki po Tyskich Browarach Książęcych. Inne od wszystkich, niepowtarzalne, po prostu industrialne. Razem z nami wybierzcie się w podróż po tyskim browarze, gdzie odkrywać będziecie krok, po kroku tajniki powstawania złotego trunku. I będzie to podróż wyjątkowa, bowiem zwiedzając browar, tylko w tym dniu każdy na swej drodze będzie mieć szansę spotkać postacie historyczne. Postacie związane z Tyskimi Browarami Książęcymi, które tylko w wyjątkowych okazjach pokazują się gościom, a które specjalnie tego dnia zaszczycą nas swoją obecnością, by w myśl hasła INDUSTRIADY razem z nami świętować. Dodatkowo, w trakcie każdej wycieczki na zwiedzających czekają quizy i konkursy z nagrodami.

Częstotliwość wydarzenia – Co godzinę

Ceny – 15 zł/ os.

Rezerwacja wydarzenia

Telefon: 724 144 511
E-mail: wycieczki@browarytyskie.pl
WWW: Recepcja

Atrakcja przeznaczona dla osób powyżej 16 roku życia. Rezerwacji biletów dokonać można kupując bilety na miejscu w Tyskich Browarach Książęcych lub dzwoniąc pod nr 724 144 511 oraz wysyłając maila na adres wycieczki@browarytyskie.pl. Wycieczki prowadzone przez przewodników w grupach 25 osobowych. Prosimy o przestrzeganie regulaminu obiektu.

 • Warsztaty Tyskiej Szkoły Degustacji i foodpairingu – warsztaty kulinarne – godz. 12:00 – 18:00
Rezerwacja

Specjalnie na 15-lecie zapraszamy do naszej wyjątkowej Tyskiej Szkoły Degustacji połączonej z foodpairingiem. W trakcie tych wyjątkowych warsztatów prowadzonych przez naszych wykwalifikowanych przewodników, poznacie tajniki degustacji piwa, oraz różnice między poszczególnymi stylami piwa. Zgłębicie techniki degustacyjne i każdy nauczy się, jak odpowiednio oceniać smak i aromat piwa. Ale to nie koniec atrakcji! Podczas warsztatów doświadczycie również sztuki foodpairingu, czyli łączenia piwa z odpowiednio dobranymi potrawami, które wzajemnie podkreślają swoje smaki i aromaty. Uczestnicy będą mieli okazję poznać najlepsze kombinacje piw i potraw, które zachwycą niejedno podniebienie i odkryją nowe, nieoczekiwane doznania smakowe. Usiądźmy razem przy naszym okrągłym stole w Pubie pod Browarem i odkrywajmy nieznane.

Częstotliwość wydarzenia – godz. 12:00, 14:00, 16:00

Atrakcja przeznaczona dla osób pełnoletnich. Warsztaty odbywać się będą w Pubie pod Browarem przy okrągłym stole Cervesario. W warsztatach mogą wziąć udział 3 grupy. Każda z grup może liczyć maksymalnie 14 osób. Zapisy na warsztaty możliwe w dniu INDUSTRIADY w recepcji Tyskich Browarów Książęcych.

 • Jubileuszowe wspomnienia – występ – godz. 12:00 – 14:00
Specjalnie na tę jubileuszową okazję Stefania Dyduch zabierze Was w niezwykłą podróż wspomnień i historii ostatnich 15 lat w Tyskich Browarach Książęcych.

Sala Browarium. Ilość miejsc ograniczona 200 osób.

 • Strefa gier i zabaw z kotłem słowiańskim – zabawy dla dzieci – godz. 13:00 – 16:00
Strefa gier i zabaw to specjalna przestrzeń animacyjna dla małych i dużych. Kocioł słowiański to atrakcja przygotowana dla najmłodszych, a gotowe animacje SlavMastera, quizy, kolorowanki, labirynty do pokonania, czy słowiańskie tańce sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie. I żeby nie zapominać o industrialnym charakterze, każdy uczestnik będzie mógł tworzyć własne zabytki industrialne.

Atrakcja dostępna będzie w wydzielonej części obiektu.

 • Po naszymu, czyli po śląsku – zwiedzanie z przewodnikiem – godz. 14:00 – 18:00
Rezerwacja

Wszystkich miłośników gwary śląskiej i dla tych, którzy jeszcze nie słyszeli, jak brzmi historia browaru po śląsku, zapraszamy na inne od wszystkich wycieczki po Tyskich Browarach Książęcych. Oprowadzanie po tyskim browarze odbywać się będzie z przewodnikiem, który krok po kroku opowie o tym, jak warzy się piwo oraz co ciekawego możecie zobaczyć na terenie Tyskich Browarów Książęcych.

Częstotliwość wydarzenia – Co godzinę

Ceny – 15 zł

Rezerwacja wydarzenia

Telefon: 724 144 511
E-mail: wycieczki@browarytyskie.pl

Atrakcja przeznaczona dla osób powyżej 16 roku życia. Rezerwacji biletów dokonać można kupując bilety na miejscu w Tyskich Browarach Książęcych lub dzwoniąc pod nr 724 144 511 oraz wysyłając maila na adres wycieczki@browarytyskie.pl. Wycieczki prowadzone przez przewodników w grupach 25 osobowych. Prosimy o przestrzeganie regulaminu obiektu.

 • Sztuka tworzenia piwa – wykład – godz. 15:00 – 16:00

Wszystkich piwoszy, „beer geeków” , hop headów” oraz ciekawskich zapraszamy na wyjątkową prelekcję o domowym warzeniu piwa i zmianach w przemyśle piwowarskim, które obserwujemy przez ostatnie 15 lat. Sprzęt do domowego warzenia, ciekawostki, piwowarskie anegdoty oraz sekrety browarników przedstawi Michał Kopeć, piwowar domowy, sędzia piwny, oraz birofil.

Sala Browarium, główna scena. Bez ograniczeń wiekowych. Ilość osób mogących wziąć udział w wydarzeniu 200.

 • Jubileuszowy tort „15 Lat razem” – piknik – godz. 16:00 – 17:00
A skoro świętujemy jubileusz to oczywiście nie może zabraknąć tortu! Wszystkich zapraszamy na uroczyste cięcie jubileuszowego tortu z okazji 15-lecia INDUSTRIADY! Świętujmy wspólnie na Sali Browarium delektując się pysznym tortem w industrialnych kolorach. Dołącz do nas i uczcijmy razem to wyjątkowe jubileuszowe wydarzenia, które zapisze się w historii.

Sala Browarium. Atrakcja dla ok 100 osób. Bez limitów wiekowych.

 • Gwiazda jubileuszowego wieczoru – Krzysztof Hanke – występ – godz. 20:00 – 21:00

Zapraszamy na wieczór pełen humoru z Krzysztofem Hanke, założycielem i liderem kabaretu RAK. Przygotujcie się na prawdziwą dawkę śmiechu niezapomnianego „Bercika”. Występ odbędzie się w niezwykłej atmosferze naszej Sali Browarium.

Występ odbędzie się na Sali Browariusz. Liczba miejsc 250.

 • After party z dj Radla – koncert – godz. 22:00 – 00:00

I na koniec dla najwytrwalszych after party. Po intensywnym dniu pełnym atrakcji przygotowaliśmy dla Was niezapomnianą noc pełną tańca i dobrej muzyki. Dj zabierze Was w muzyczną podróż przez największe hity, które rozgrzeją parkiet. Dołączcie do nas i w industrialnym stylu zakończmy ten wyjątkowy dzień razem.

Sala Browarium.

 Źródło : https://industriada.pl/