Tyski gwiazdozbiór, czyli jak rozbudowywano miasto – warsztaty tyskim Muzeum Miejskim.

 


Wybierzmy się we wspólną „podróż w kosmos”! Zaproszenie kierujemy do wszystkich miłośników architektury i historii Tychów.

Dlaczego Tychy z założenia miały stać się miastem–satelitą? Przedstawimy krótką historię rozbudowy tyskiego alfabetu i, zwiedzając wystawę, odkryjemy niezrealizowane tyskie osiedle-eksperyment. Zastanowimy się też, o jakich potrzebach osób mieszkających powinni pamiętać architekci i urbaniści, projektując zespoły mieszkaniowe – żeby żyło się tam komfortowo i szczęśliwie. Wspólnie zaprojektujemy też nasze idealne osiedle – „gwiazdę Tychów”.

To propozycja nie tylko dla najmłodszych – zapraszamy też rodziców i opiekunów, ponieważ doceniamy rodzinne i międzypokoleniowe więzi.
Ważne: 
osoby niepełnoletnie zapraszamy w towarzystwie opiekuna.

Zachęcamy również grupy zorganizowane – można zamówić warsztaty w innym, wcześniej wspólnie ustalonym terminie do 17 lutego 2024 roku (udział płatny: 150 zł od grupy, maksymalna liczba uczestniczek i uczestników to 30 osób).

więcej o wystawie czasowej „Stella – niezaistniałe osiedle przyszłości”

Zapisy: 887 450 212 (także SMSem), n.sitko@muzeum.tychy.pl
Koszt: 10 zł od osoby
Uwaga! 
obowiązują przedpłaty na konto bankowe Muzeum Miejskiego w Tychach:
88 1240 1330 1111 0010 7496 4324 PEKAO S.A.
Muzeum Miejskie w Tychach
pl. Wolności 1
43–100 Tychy
W tytule przelewu prosimy wpisać: „warsztaty Śląskie potwory i inne (nie)szczęścia 25.11.2023 – imię i nazwisko uczestniczki lub uczestnika”
Potwierdzenie przelewu należy przesłać na podany powyżej adres e–mail.


Źródło : https://kultura.tychy.pl/