Rusza remont Miejskiego Schroniska dla Zwierząt w Tychach.

 


Rozpoczęły się przygotowania do remontu budynku biura i kociarni w tyskim schronisku. W związku z tym będą pewne ograniczenia i utrudnienia. Ponieważ schronisko będzie placem budowy nie będzie możliwości wejścia na teren schroniska osób postronnych. Nie będzie można przyjechać zobaczyć zwierząt.
Dlaczego rozpoczyna się remont? Przede wszystkim by rozbudować kociarnię – poprawić warunki bytowe kotów, wyodrębnić pokoiki z wolierami dla mruczków. W nowym budynku będzie również pomieszczenie do kąpieli psów – tego bardzo brakowało. Do tej pory każdorazowo schronikso musiał korzystać z uprzejmości zaprzyjaźnionych groomerów. Nowy budynek będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
Kociarnia zostanie przeniesiona do awaryjnego budynku. Schroniski uruchomi również Domy Tymczasowe, w których zwierzęta będą czekały na adopcję. Jeżeli ktoś z Państwa chciałby pomóc oferując tymczasowe schronienie prosimy o kontakt telefoniczny ze schroniskiem 605 897 607.
WAŻNE – Schronisko nie wstrzymuje adopcji psów i kotów. W tej sprawie prosimy jednak o wcześniejszy kontakt ze schroniskiem lub wolontariatem Wolontariat przy Schronisku dla Zwierząt w Tychach. Spacery zapoznawcze odbywać się będą poza schroniskiem.
Prace remontowe planowane są na 35 tygodni.

Źródło : https://schronisko.tychy.pl/