Podwyżki w tyskich spółkach BCUBE.

 


O 750 zł brutto wzrosły wynagrodzenia pracowników dwóch tyskich spółek należących do włoskiego operatora logistycznego BCUBE. Podwyżka w tej wysokości obejmuje wzrost stawek zasadniczych oraz miesięcznej premii.

– Uważam, że udało nam się podpisać niezłe porozumienie z pracodawcą. Wynegocjowaliśmy 3,80 zł do godziny. Wzrost stawek zasadniczych pociągnie za sobą zwiększenie miesięcznej premii, w sumie podwyżka wyniesie ok. 750 zł brutto. Jesteśmy zadowoleni, aczkolwiek oczekiwania części pracowników były większe – mówi Radosław Urbaś, przewodniczący organizacji międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” obejmującej zasięgiem swojego działania pracowników obydwu firm. Zaznacza, że porozumienie podpisano w marcu i wyższe wypłaty wpłyną konta pracowników do 10 kwietnia.

Jak podkreśla przewodniczący, w trakcie rozmów płacowych stronie związkowej udało się też wynegocjować jednorazową rekompensatę za brak podwyżek w styczniu i w lutym. Wyniosła ona 1050 zł brutto i wpłynęła na konta pracowników 19 marca.

Spółki BCUBE Poland Logistics i BCUBE Poland Services świadczą usługi logistyczne dla fabryki Stellantis w Tychach oraz dla produkującej podzespoły samochodowe firmy MA Polska. Łącznie zatrudniają niespełna 500 osób.


Źródło : https://solidarnosckatowice.pl/