Podsumowanie 25 kolejki Fortuna 1 ligi.

Wisła Kraków nie dała rady w Głogowie, gdzie przegrała z miejscowym Chrobrym. Arka wygrała na trudnym terenie w Legnicy, a na ten triumf gdynian dobrze opowiedziała Lechia Gdańsk, która obroniła pozycję lidera Fortuna 1 Ligi. Ważne zwycięstwa odniosły Podbeskidzie Bielsko-Biała i Stal Rzeszów.

Resovia Rzeszów – Górnik Łęczna 2:3 (0:3)
0:1 – Marko Roginić 1′
0:2 – Jerzy Tomal (sam.) 11′
0:3 – Kacper Łukasiak 43′
1:3 – Adrian Łyszczarz 67′
2:3 – Radosław Kanach 72′

Świąteczna, 25. kolejka Fortuna 1 Ligi, nie była udana dla piłkarzy Resovii Rzeszów. Drużyna ze stolicy Podkarpacia już po pierwszej połowie przegrywała 0:3. Po przerwie Resovia zniwelowała nieco stratę do Górnika Łęczna, ale do remisu już nie zdołała doprowadzić. Warto jeszcze zaznaczyć, że piłkarze z Łęcznej od 66. minuty grali w osłabieniu. Po tej porażce Resovia ma dwa punkty przewagi nad strefą spadkową, a do zespołu przed sobą w tabeli traci już cztery „oczka”. Górnik jest natomiast bardzo blisko ścisłej ligowej czołówki.

Miedź Legnica – Arka Gdynia 0:1 (0:1)
0:1 – Karol Czubak 42′

Arka Gdynia miała przed sobą trudne zadanie – gdynianie o punkty rywalizowali w Legnicy z miejscową Miedzią. Legniczanie chcieliby się znaleźć w ścisłej ligowej czołówce i dla nich każdy punkt jest bardzo cenny. Po ostatnim gwizdku arbitra ręce w górę w geście triumfu wznieśli jednak piłkarze Arki. Drużyna prowadzona przez Wojciecha Łobodzińskiego zwyciężyła 1:0, na chwilę wróciła na fotel lidera Fortuna 1 Ligi, ale po późniejszym zwycięstwie Lechii Gdańsk spadła na drugie miejsce. Miedź traci już kilka „oczek” do czołowej szóstki ligi.

Chrobry Głogów – Wisła Kraków 3:2 (0:1)
0:1 – Szymon Sobczak 45′
1:1 – Szymon Bartlewicz 48′
2:1 – Mikołaj Lebedyński (k.) 56′
3:1 – Albert Zarówny 74′
3:2 – Alan Uryga 90′

Spotkanie w Głogowie było bardzo interesujące. Po pierwszej połowie Wisła prowadziła 1:0. W drugiej części potyczki padły cztery bramki, z których trzy strzelili gospodarze. Głogowianie po kilkunastu minutach drugiej połowy prowadzili 3:1. Wisła w końcówce spotkania zdołała jeszcze strzelić jednego gola, ale na kolejne drużynie „Białej Gwiazdy” zabrakło już czasu. Chrobry dzięki trzem wywalczonym punktom zdecydowanie oddalił się od strefy spadkowej. Wisła nieco skomplikowała sobie sytuację, ale utrzymała się w grupie czołowych ekip Fortuna 1 Ligi.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 (0:1)
0:1 – Taras Zawijski 11′
1:1 – Bartosz Bida 72′
2:1 – Daniel Mikołajewski (k.) 90′

Piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała odnieśli niesłychanie ważne dla siebie zwycięstwo. Dzięki trzem punktom wywalczonym w starciu z zespołem Bruk-Bet Termalica Nieciecza „Górali” od bezpiecznej strefy nie dzieli już przepaść. W tym momemcie Podbeskidzie do Resovii Rzeszów traci już tylko cztery „oczka”. „Górale” widzą już plecy rywali i mogą ich gonić. W ostatniej kolejce Podbeskidzie rzutem na taśmę pokonało Bruk-Bet Termalikę 2:1. Ekipa z Niecieczy osuwa się w tabeli. Kibice „Słoni” z takiego obrotu sprawy na pewno nie mogą być zadowoleni.

Znicz Pruszków – Polonia Warszawa 0:0

To spotkanie było bardzo ważne przede wszystkim dla Polonii Warszawa. W starciu beniaminków padł jednak bezbramkowy remis, który na pewno zdecydowanie bardziej satysfakcjonuje ekipę z Pruszkowa. „Czarne Koszule” dalej bowiem zajmują miejsce w strefie spadkowej Fortuna 1 Ligi, a do tego maleje ich przewaga nad Podbeskidziem Bielsko-Biała. Znicz natomiast ma na tę chwilę bezpieczną przewagę nad strefą spadkową.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 0:4 (0:1)
0:1 – Antoni Kozubal 14′
0:2 – Grzegorz Rogala 49′
0:3 – Mateusz Marzec 55′
0:4 – Christian Aleman 74′

GKS Katowice prezentuje się naprawdę dobrze i pnie się tabeli Fortuna 1 Ligi. W ostatniej kolejce katowiczanie pewnie pokonali Zagłębie Sosnowiec. Klub z Sosnowca zamyka ligowe zestawienie i jest coraz bliżej spadku do niższej klasy rozgrywkowej. GKS zajmuje natomiast wysokie, trzecie miejsce. Wiosna dla drużyny z Katowic jest naprawdę udana, a ewentualne kolejne dobre wyniki mogą jeszcze poprawić nastroje kibiców GKS-u. W Sosnowcu ekipa prowadzona przez Rafała Góraka zwyciężyła 4:0.

Motor Lublin – GKS Tychy 1:1 (1:0)
1:0 – Sebastian Rudol 32′
1:1 – Mateusz Radecki 56′

W Lublinie zmierzyły się dwie czołowe ekipy Fortuna 1 Ligi. Motor prowadził po pierwszej połowie 1:0, ale w drugiej części dał sobie strzelić gola i to spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Obie drużyny utrzymały miejsca wśród czołowych ekip w lidze, ale lublinianie balansują na granicy ścisłej czołówki. Z tego remisu zapewne bardziej cieszą się w Tychach niż w stolicy Lubelszczyzny.

Wisła Płock – Stal Rzeszów 1:2 (0:1)
1:0 – Karol Łysiak 27′
1:1 – Łukasz Sekulski 77′
1:2 – Kamil Kościelny 87′

Tak, jak bardzo ważne dla siebie zwycięstwo odnieśli piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała, tak i zespół Stali Rzeszów triumfował w ogromnie ważnym dla siebie spotkaniu. Drużyna ze stolicy Podkarpacia nie była faworytem w starciu z Wisłą w Płocku, od 67. minuty grała w osłabieniu, ale pomimo tego w końcówce potyczki zdołała strzelić zwycięskiego gola. Rzeszowie wygrali 2:1 i odskoczyli od strefy zagrożenia. Nad Resovią Stal ma już cztery „oczka” przewagi. Klub z Płocka – mimo porażki – nie ma dużej straty do drużyn z czołówki.

Lechia Gdańsk – Odra Opole 2:1 (1:1)
0:1 – Rafał Niziołek 26′
1:1 – Rifet Kapic 45′
2:1 – Tomas Bobcek 53′

Odra Opole mocno postraszyła Lechię. Gdańszczanie po zwycięstwie Arki Gdynia grali pod presją bowiem mogli stracić pozycję lidera. I Lechia w pierwszej połowie dała sobie strzelić gola i przegrywała z Odrą 0:1. Chwilę przed przerwą Lechiści doprowadzili jednak do remisu, a już po wznowieniu gry objęli prowadzenie. Odra nie zamierzała się jednak poddawać i ambitnie walczyła o korzystny dla siebie rezultat. Nie wykorzystała też rzutu karnego w siódmej minucie doliczonego czasu gry! Ostatecznie Lechia wywalczyła trzy „oczka” i wróciła na pozycję lidera Fortuna 1 Ligi.