Podsumowanie 21 kolejki Fortuna 1 ligi.

W 22. kolejce Fortuna 1 Ligi Arka Gdynia odniosła cenne zwycięstwo i lekko uciekła rywalom. Ważną wygraną zanotowała również Lechia Gdańsk, która została wiceliderem. Na dole tabeli Zagłębie Sosnowiec bezbramkowo remisowało z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Stal Rzeszów – Miedź Legnica 1:3 (0:1)
0:1 – Paweł Oleksy (sam.) 34′
1:1 – Paweł Oleksy 66′
1:2 – Ivo Kaczmarski 75′
1:3 – Nemanja Mijuskovic (k.) 89′

22. kolejka Fortuna 1 Ligi rozpoczęła się od meczu w Rzeszowie, gdzie miejscowa Stal zmierzyła się z Miedzią Legnica. Goście objęli prowadzienie w pierwszej połowie po samobójczym trafieniu Pawła Oleksego. Ten piłkarz w drugiej części spotkania odkupił winy i doprowadził do remisu. Decydujące ciosy w tej potyczce zadali jednak legniczanie, którzy dołożyli jeszcze dwie bramki i zwyciężyli 3:1. Miedź zainkasowała trzy punkty i zajmuje miejsce w ścisłej ligowej czołówce. Stal jest blisko strefy spadkowej.

GKS Tychy – Arka Gdynia 0:1 (0:0)
0:1 – Karol Czubak 51′

W hicie 22. kolejki Fortuna 1 Ligi GKS Tychy podejmował Arkę Gdynia. O wyniku tego spotkania zadecydował jeden gol, którego gdynianie strzelili na początku drugiej połowy. Dzięki zwycięstwu zawodnicy z Gdyni umocnili się na pozycji lidera tabeli. Tyszanie do zespołu prowadzonego przez Wojciecha Łobodzińskiego tracą trzy „oczka”. Arce Gdynia zwycięstwo nad wiceliderem na pewno dodatkowo dodało wiary we własne możliwości.

GKS Katowice – Znicz Pruszków 3:1 (2:0)
1:0 – Aleksandar Komor 27′
2:0 – Arkadiusz Jędrych 37′
3:0 – Sebastian Bergier 51′
3:1 – Mateusz Grudziński 77′

Katowiczanie zbliżają się do ligowej czołówki. Pomogło im w tym zwycięstwo ze Zniczem Pruszków. Drużyna z Katowic prowdziła już 3:0. Znicz w końcówce zdołał jednak zdobyć hononorowe trafienie. GKS-owi zdecydowanie bliżej teraz do czołowych ekip niż do strefy spadkowej. Beniaminek z Pruszkowa mimo porażki wciąż ma jeszcze kilka „oczek” zapasu nad drużynami „spod kreski”.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Wisła Płock 2:2 (2:1)
0:1 – Łukasz Sekulski 6′
1:1 – Kacper Karasek 10′
2:1 – Jakub Nowakowski 26′
2:2 – Dawid Kocyła 73′

W Niecieczy doszło do ciekawego meczu. Wisła lepiej weszła w to spotkanie i szybko strzeliła gola. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było jednak długo czekać. „Słonie” drugą bramkę zdobyły jeszcze przed przewą. Ekipa z Płocka nie zamierzała jednak spocząć na laurach i do remisu doprowadziła w 73. minucie. Żadna z drużyn tego meczu nie rozstrzygnęła jednak na swoją korzyść i potyczka zakończyła się remisem 2:2. Bardziej z tego punktu mogą być zadowoleni kibice Wisły. Ich ulubieńcy mają niewielką stratę do ścisłej ligowej czołówki.

Odra Opole – Wisła Kraków 1:2 (0:0)
0:1 – Goku Roman 50′
0:2 – Dejvi Bregu 54′
1:2 – Rafał Niziołek (k.) 90′

Wisła Kraków odniosła ważne dla siebie zwycięstwo – i to nad jednym z rywali z czołówki. W drugiej połowie spotkania z Odrą Opole „Biała Gwiazda” zadała dwa szybkie ciosy i prowadziła 2:0 do końcówki potyczki. W niej opolanie strzelili jednego gola, ale do remisu doprowadzić już nie dali rady. Drużyna z Krakowa zgarnęła trzy „oczka” i zajmuje wysokie, piąte miejsce. Wisła do lidera traci sześć „oczek”. Odra natomist ma niewielką stratę do czołowych ekip.

Górnik Łęczna – Motor Lublin 1:1 (0:1)
0:1 – Bartosz Wolski 32′
1:1 – Kacper Łukasiak 58′

Derby Lubelszczyzny na remis. Górnik Łęczna dalej jest więc jedynym zespołem w Fortuna 1 Lidze, który w tym sezonie nie doznał jeszcze porażki na własnym stadionie. Drużynie z Lublina nieco odskoczyła Arka Gdynia, a zespół z Łęcznej zajmuje siódme miejsce. Goście po pierwszej połowie byli bliżej triumfu, ale Górnik po zmianie stron doprowadził do remisu. Derby zatem pozostały bez rozstrzygnięcia.

Polonia Warszawa – Chrobry Głogów 1:1 (1:1)
1:0 – Xabier Auzmendi Arruabarrena 9′
1:1 – Albert Zarówny 28′

W Warszawie zmierzyły się dwie drużyny, które bronią się przed spadkiem z Fortuna 1 Ligi. Po tym spotkaniu ani jedni, ani drudzy nie mogą być w pełni zadowoleni. Ta potyczka zakończyła się bowiem remisem 1:1. „Czarne Koszule” zajmują miejsce w strefie spadkowej i mogą się cieszyć z tego powodu, że będąca przed nimi w tabeli Resovia Rzeszów przegrała swoje spotkanie. Do Resovii Polonia traci dwa „oczka”. Chrobry nad drużyną ze stolicy ma trzy punkty przewagi.

Zagłębie Sosnowiec – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:0

Ani Zagłębie Sosnowiec, ani Podbeskidzie Bielsko-Biała nie może być usatyfakcjonowane po tym meczu chociaż jeden punkt nieco więcej radości może dać „Góralom”. Dla Zagłębia, które zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi, w tym momencie liczą się już tylko zwycięstwa. Do bezpiecznego miejsca klub z Sosnowca traci już dziesięć punktów. Podbeskidzie jest przedostatnie, ale jego strata do bezpiecznej strefy to tylko cztery „oczka”. Remis w tym meczu nikomu nie poprawił humoru.

Lechia Gdańsk – Resovia Rzeszów 4:0 (4:0)
1:0 – Maksym Khlan 5′
2:0 – Tomasz Neugebauer 20′
3:0 – Tomasz Neugebauer 25′
4:0 – Camilo Mena 45′

Lechia Gdańsk ściga Arkę Gdynia. Po zwycięstwie z Resovią Rzeszów gdańszczanie do lidera Fortuna 1 Ligi tracą dwa punkty i są wiceliderem tabeli. W poniedziałkowym, zamykającym tę kolejkę spotkaniu, Lechia pewnie poradziła sobie z Resovią Rzeszów. Nie minęło trzydzieści minut spotkania, a gospodarze prowadzili już 3:0. Na przerwę Lechiści zeszli z wynikiem 4:0 i ostatecznie takim też rezultatem zakończyła się ta potyczka. Rzeszowianie zajmują miejsce tuż nad strefą spadkową i w kolejnych potyczkach muszą walczyć o bezcenne dla siebie punkty.