Czwartek z Teatrem dla Dorosłych w Klubie Wilkowyje MCK – „Konserwa”.

 


Klub Wilkowyje MCK – 07.03.2024 r., godz. 19.00
Wstęp wolny.

Co łączy konserwę z gabinetem psychoterapeuty? Co takiego może zdarzyć się za drzwiami gabinetu seksuologa?

Wszystko może się zdarzyć. Tym bardziej, jeśli narzędziem terapii jest hipnoza. Beniamin i Alina mają poważne, nieuświadomione i zakorzenione lęki. Beniamin w sugestywnych transach znajduje się w dwuznacznych sytuacjach na granicy życia i śmierci. Alina zaś za wszelką cenę, bez względu na okoliczności, dąży do zachowania spokoju i uprawy swego pięknego ogrodu. Kiedy wybudzają się z seansów, ich zachowania są skrajnie odmienne… Pomysłem Psychoterapeuty na rozwiązanie problemów jest zorganizowanie spotkania pary. Nie jest ono łatwe, ani przyjemne, szczególnie kiedy pojawia się niespodziewanie puszka… Jednak, co pomyśleć o Psychoterapeucie, który swoje diagnozy omawia z misiem?

Obsada:
Alina – Izabela Noszczyk
Psychot – Hacen Sahraoui
Beniamin – Dariusz Taraszkiewicz

Realizatorzy:
reżyseria: Sebastian Nowicki, Dariusz Taraszkiewicz
scenografia: Sebastian Nowicki
opracowanie muzyczne: Damian Neogenn – Lindner
autor zdjęć: Jacek Witczak
Czas trwania przedstawienia: 60 minut (bez przerwy)
Spektakl dla Widzów od 18 lat

Fundacja Teatru Scena Poczekalnia została założona w sierpniu 2019 roku w Łodzi przez Izabelę Noszczyk i Sebastiana Nowickiego. Jest to kontynuacja projektu teatralnego, powołanego do życia w Kaliszu w 2007 roku. To właśnie tam w poczekalni dworca PKS, Teatr Scena Poczekalnia zrealizował swój pierwszy spektakl – „Ławeczkę”. Teatr ma na koncie dziewięć premier: „Ławeczkę” na podstawie tekstu Aleksandra Gelmana, monodram „Shirley Valentine” Willego Rusella, „Związek otwarty” Dario Fo, „Tajemniczy Mr Love” Karoline Leach, „Listy do Michaliny” Pawła Kamzy zrealizowane jako prapremiera polska, „Przychodzi mężczyzna do kobiety – czyli pewnego razu w Łodzi” – autorski projekt na sztukę teatralną, „Boga mordu” Yasminy Rezy, „Konserwę” Margaret Aquis i Zama Believingooda oraz „Grubaskę” na podstawie książki Wandy Szymanowskiej.

Teatr Scena Poczekalnia skupia wokół siebie pasjonatów tworzenia. Spektakle teatru to synteza aktora, słowa, ruchu, rekwizytu, przestrzeni i muzyki, w których każdy z tych elementów jest równie ważny. To Teatr bez zbędnych środków i niepotrzebnego przepychu, spójny w swojej stylistyce, którego podstawowym założeniem jest pobudzanie i uwalnianie wyobraźni widzów, nawiązywanie z nimi dialogu poprzez ukazanie relacji damsko-męskich w otaczającej nas rzeczywistości. Od stycznia 2023 roku Fundacja Teatru Scena Poczekalnia rozpoczęła współpracę z Domem Literatury w Łodzi, gdzie prezentuje repertuarowo swoje spektakle, jednocześnie nie rezygnując z Projektu „Teatr w podróży”.


Źródło : https://kultura.tychy.pl/