Hitowe starcie Tauron Hokej Ligi na tyskim Stadionie Zimowym.

 


Dzisiaj (3 stycznia 2024, godz. 18.00) odbędzie się pierwsza kolejka ligowa w 2024 roku. Hitem będzie starcie zdobywcy Pucharu Polski GKS Tychy z obrońcą tytułu mistrzowskiego i liderem TAURON Hokej Ligi z Katowic. W sobotę tyszanie w wielkim stylu zdobyli prestiżowe trofeum pokonując w finale JKH w dogrywce. Ciekawie zapowiadają się także spotkania w Jastrzębiu-Zdroju, Oświęcimiu oraz Krakowie. Wszystkie mecze będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.

W sobotę, 30 grudnia w Krynicy-Zdroju zakończył się Turniej Finałowy Pucharu Polski. To był bardzo emocjonujący i stojący na wysokim poziomie turniej. Prestiżowe trofeum zdobył GKS Tychy, który w tym sezonie sięgnął już po Superpuchar Polski. Podopieczni fińskiego trenera Pekki Tirkkonena w półfinale pokonali Re-Plast Unię Oświęcim oraz w finale JKH GKS Jastrzębie. Dla GKS Tychy to dziesiąty Puchar Polski. To najbardziej utytułowana drużyna w historii. W turnieju finałowym dobrze również wypadł JKH, który niespodziewanie wygrał w półfinale z GieKSą, a w finale przegrał dopiero w dogrywce.

Środowa kolejka świetnie się zapowiada. Na Stadionie Zimowym w Tychach kibice będą mogli podziękować drużynie za wywalczenie kolejnego trofeum oraz wesprzeć ich dopingiem w konfrontacji z GKS Katowice, który prowadzi w lidze. Dla GieKSy będzie to też jeden z ważnych sprawdzianów przed walką w Turnieju Finałowym Pucharu Kontynentalnego. Od 12 do 14 stycznia GKS Katowice rywalizować będzie w Cardiff. W Walii poza gospodarzami rywalami mistrzów Polski będą Nomad Astana z Kazachstanu oraz duński Herning Blue Fox.

GKS Tychy – GKS Katowice    – Stadion Zimowy w Tychach, 3 stycznia 2024 r., godz. 18.00


Źródło : https://polskihokej.eu/